Hľadať

Ako sa stal z drevorubača milionár

Aj napriek tomu, že tento titulok znie ako vystrihnutý z rozprávky, cesta k úspechu Briana Tracyho, najznámejšieho autora motivačných kníh, bola často tŕnistá a nie je žiadnym vymysleným príbehom.

Život Briana Tracyho je dôkazom toho, že aj v tých najbeznádejnejších chvíľach sa vďaka odhodlaniu a pozitívnemu mysleniu môže náš život ubrať tým správnym smerom.
Všetci malí chlapci veria tomu, že budú hrdinami, poletia na Mesiac, ako policajti budú strážcami poriadku alebo ako lekári zachraňovať ľudské životy. Aj Brian Tracy ako malý chlapec uvažoval podobne, jeho predstavy sa však rozplynuli po tom ako nedokončil strednú školu a bol nútený zarobiť si peniaze na živobytie. Bez maturity to však bolo náročné, a tak musel umývať riady, rúbať stromy, kopať studne či pomáhať na farmách.

V dvadsiatich piatich rokoch sa však jeho život začal pomaly meniť. Stal sa predajcom, a tak sa krok za krokom dostával bližšie k podnikateľskému svetu. Okrem podnikania sa vrátil aj naspäť k štúdiu, kde využíval skúsenosti z praktického života a naopak. Brian Tracy však nie je človekom, ktorý zaostáva v dave a je spokojný s priemernosťou, práve preto šplhal po rebríku úspechu ešte vyššie. Dostal sa až na úroveň predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa spoločnosti Brian Tracy International, ktorej ročný obrat je 270 miliónov dolárov. A ako sám hovorí, ešte ani zďaleka nie je na konci.


Najprv zjedzte žabu

Práve prostredníctvom tejto metafory Tracy v jednej zo svojich desiatok kníh čitateľom hovorí o tom aké je dôležité zbaviť sa najprv tých najnáročnejších úloh a vedieť si zorganizovať čas. V podobnom motivačnom duchu sa nesú aj jeho ďalšie knihy, ktoré sa stali bestsellermi vďaka čomu boli preložené do desiatok jazykov. Preložené knihy  Briana Tracyho nechýbajú ani v regáloch slovenských kníhkupectiev.U nás vydalo knihu vydavateľstvo Eastone Books.

Keď si otvoríte ktorúkoľvek knihu Briana Tracyho a začítate sa do prvých kapitol, je vám hneď jasné, že ich autorom nie je človek, ktorý píše len teoreticky. Z prečítaných strán hneď zistíte, že autorom je človek, ktorý na sebe tvrdo pracoval a úspech si budoval dlhé roky.


V 80 krajinách na šiestich kontinentoch

Okrem úspešných knižných bestsellerov je známy motivátor aktívny aj v tvorbe motivačných videí a audio nahrávok, ktorých počet sa vyšplhal až na 300.  Auly, kde majster motivácie prednáša, sa ročne zaplnia až 250 000 ľuďmi.   Sedemdesiatnik Brian Tracy s vitalitou štyridsiatnika hovorí o leaderstve, predaji, sebaúcte, cieľoch a stratégiách, ktoré prinášajú okamžité zmeny a dlhodobé výsledky.

O popularite Briana Tracyho nehovoria len štatistické čísla o počte predaných kníh, ale aj samotné vyjadrenia jeho obdivovateľov, ktorým pomohol zmeniť ich  životy:
Veľa som sa naučil vďaka tomu, že som počúval materiály Briana Tracyho. Jeho myšlienky a koncepty v oblasti stanovenia cieľov, predaja a biznisu mi pomohli dosiahnuť oveľa viac ako som si kedy myslel, že je možné,“ Ron Meier, majitel Your Life 2 Learn.

Natália Babicová                                              Photos: Press, Eastone Books

www.briantracy.com

Mohlo by sa Vám páčiť