Hľadať

Ambiciózna hviezda v Debenhams

Debenhams patrí k prestížnym obchodným domom vo Veľkej Británii a Írsku. Okrem zaujímavého tovaru je však známy aj vlastnými dizajnérskymi štúdiami. Zamestnáva okolo 100 úspešných dizajnérov a vlastní rôzne značky, ktoré neustále priťahujú pohľady vyznávačov módy. Jednou z návrhárskych hviezd je aj Julien Mcdonald.

Debenhams operuje na domácom trhu na „ostrovoch“, no expandoval aj do rôznych krajín sveta – ako napríklad v Bahrajne, na Cypre, v Česká republika, Dubaji, Rumunsku, Turecku, Indii, Qatare, alebo v Kuvajte, kde ponúka bohaté portfólio produktov z oblasti módneho tovaru. V móde sa už roky pohybuje aj jedna z dizajnérskych osobností Debenhams – Julien Mcdonald.

Mcdonald študoval odbor módy a textilu na Brightonskej univerzite a na Royal College of Art. Jeho kariéra sa vyvíjala veľmi sľubne, pretože mal možnosť pracovať pre viaceré esá módnej branže. Pracoval ako šéfdizajnér pre Givenchy, tiež pre Alexnadra McQueena, Karla Lagerfelda, ktorý mu umožnil realizovať sa na pozícii dizajnéra pleteného tovaru pre Chanel a Karl Lagerfeld.

Po odchode z módnych domov si Julien vybral nové smerovanie – budovanie vlastnej značky. Pod svojím menom vyhral dvakrát titul British Glamour Designer of the Year a v roku 2003 aj Womenswear Designer of the Year. Jeho najprestížnejším ocenením je OBE (Officer of the Order of the British Empire), ktoré prijal v roku 2006 za zásluhy v módnom priemysle vo Veľkej Británii.

Julienov cit pre dizajn je taký vycibrený, že si môže dovoliť pracovať na vývoji rôznych projektov. Na čo upriami svoju pozornosť, tak to vždy uspeje – či sa jedná o uniformy pre British Airways, alebo kolekciu Barbie – inšpirovanú vplyvom rock and rollovej hudby a glamouru. Tiež navrhol kostýmy pre svetové turné Kylie Minoque a pre mnohé hviezdy na promenádu na červenom koberci.

Julienove kreácie pokračujú v trende, ktorý obdivuje celý módny svet. Sezónu po sezóne jeho kolekcie žnú úspechy. Odkedy sa stal súčasťou exkluzívnych dizajnérov v Debenhams, získali si tieto kolekcie veľký úspech a stali sa vyhľadávaným artiklom milovníkov módy.

Nipos    Photos: PR Shots

www.debenhams.com

Mohlo by sa Vám páčiť