Hľadať

Američanmi obľúbená slovenská vodka Double Cross

Nielen v luxusných baroch na newyorskom Manhattane, ale už aj v ďalších 40 amerických štátoch sa v záplave fliaš z celého sveta vyníma slovenská vodka. Luxusnú fľašu z neprehliadnuteľného hrubého číreho skla a so slovenským štátnym znakom s názvom Double Cross vodka si obľúbili milióny Američanov a medzi nimi aj množstvo celebrít.

Svetové hviezdy ako herci Mark Wahlberg, Arnold Schwarzenegger, speváci Ciara, Wyclef Jean a ďalší športovci a umelci, ktorí sa radi zúčastňujú na amerických Double Cross párty, sa stali osvedčenou reklamou pre luxusnú vodku. Ale ako presvedčiť všetky tieto celebrity, amerických snobov, či bežných ľudí, aby si kúpili, ochutnali a zostali verní produktu zo Slovenska?! Treba vytvoriť značku a dizajn fľaše, ktorá krásne zachytáva bohatstvo našej slovenskej vodky a tá ich jednoducho dostane. Marketing Double Cross vodky je preto postavený na jedinečnosti tohto produktu.


Príbeh, ktorý nikdy nenudí

Na začiatku bol nápad dvoch amerických podnikateľov – spojiť výrobu vodky s čoraz narastajúcim dopytom po tomto luxusnom nápoji. Malcolm Lloyd
– spolumajiteľ spoločnosti Old Nassau Imports a John Gellner hľadali niekoho, kto vyrobí výnimočnú a kvalitnú vodku vo východnej Európe, kde tento nápoj vznikol. V roku 2004 sa ozvali svojmu priateľovi, vtedy podnikateľovi Jurajovi Drobovi, ktorý sa stal medzičasom poslancom NR SR, a začali spoločne hľadať vhodné liehovary na samotnú výrobu. Po návštevách liehovarov v Rusku, Čechách, Poľsku a na Ukrajine, napokon našli ideálneho partnera na Slovensku – GAS Familiu zo Starej Ľubovne a majstra pálenice doktora Jána Kraka.

Liehovary v Starej Ľubovni, využívajúce najmodernejšie technológie, dostali za úlohu vytvoriť vodku porovnateľnú v každom smere s už zaužívanými svetovými značkami. Výsledkom bol výnimočne čistý duch vodky s nádychom bieleho korenia a citrónovej kôry vďaka špeciálne vyvinutej receptúre.
Pšenica sa  pestuje na vyčlenených parcelách a lieh sa mieša s tatranskou vodou.

V zušľachťovacom procese prechádza sedemnásobnou destiláciou a sedemnásobnou filtráciou na báze uhlíka, vrátane diamantových substancií – diamantového prachu z Juhoafrickej republiky. Je plnená do fliaš obdĺžnikového tvaru navrhnutých spoločnosťou Capsule v USA. Fľaša, ktorá sa vyrába vo Francúzsku, má moderný dizajn, kovový uzáver s vygravírovaným logom. Do hrubého číreho skla je vlisovaný štylizovaný dvojkríž z lešteného kovu, zadnú stranu zdobia verše slovenských básnikov písané historickým písmom, ďalej obsahuje aj miesto na vygravírovanie.


Zraď to bežné

Vodku prvýkrát uviedli na trh v roku 2008 pod názvom Double Cross Luxury Vodka. Názov tohto luxusného nápoju má viac významov. Okrem doslovného prekladu – dvojkríž totiž znamená – zradiť, prekabátiť, preto sa mottom značky stala veta „Betray the usual“- „Zraď to bežné“. V súčasnosti je na pultoch v 40 amerických štátoch. Tento rok sa chce dostať aj na kalifornský trh.

Napriek tomu, že Double Cross vodka patrí k tým najdrahším na americkom trhu, vysoký záujem Slovákov dopomohol k jej predaju aj u nás. Vodka sa najskôr predávala len v limitovanej edícii, neskôr len vo vybraných baroch a predajniach a v poslednom roku sa dostala aj na pulty vybraných hypermarketov. Od jauára 2012 ju nájdete aj na susednom českom trhu. Napriek tomu, že svojou dostupnosťou je čoraz bližšia k zákazníkovi, na jej jedinečnosti a kvalite neubúda, práve naopak.

Ocenenia pribúdajú…

Double Cross Luxury Vodka má na svojom konte dve zlaté medaily z medzinárodnej súťaže World Spirits Competition v San Franciscu – a to za obalový dizajn fľaše, ktorý bol zámerne navrhnutý tak, aby odrážal eleganciu a vznešenosť slovenského dedičstva a samozrejme za jej chuť. To sa doteraz žiadnemu inému výrobku nepodarilo.
Double Cross Vodka sa teší aj ďalšiemu oceneniu. Len pred mesiacom získala ocenenie Rising Star, ktoré je súčasťou Growth Brand Awards. Ocenenie sa udeľuje značke, ktorá je mladšia ako päť rokov a udeľuje sa za výnimočný predaj a potenciál najpredávanejšieho produktu.

Double Cross začiatkom mája predstavila na americkom trhu aj ďalší miešaný kokteil s názvom Double Cross Truffle Martini, ktorý mal debut na 32 miestach východnej Ameriky. Double Cross Truffle Martini je ďalšou vsuvkou do koktejlového menu. Koktejl obsahuje Double Cross Truffle Olivy – španielske olivy plnené blue cheese (modrým syrom) a francúzske čierne truffles. Takže nabudúce, keď budete mať chuť a náladu pre kokteil s Double Cross – viete, kam vyraziť.   

Veronika Kosorínová                                    FOTO: Archív Double Cross

http://doublecrossvodka.com

Mohlo by sa Vám páčiť