Hľadať

Animal World Collection

V rámci tohtoročných osláv 150. výročia zostáva luxusná značka Chopard verná svojej povesti tvorivej spoločnosti. Predstavila totiž novú kolekciu Haute Joaillerie na tému zvieratá. Výsledkom je skvelá „kronika“ vymyslených, rozprávkových bytostí. Tohtoročná edícia obsahuje pätnásť hodiniek, ktoré sa môžu pochváliť originálnym dizajnom Chopard i odborným prístupom v oblasti výtvarného stvárnenia šperkov a hodiniek.

Hodinky kolekcie Haute Joaillerie „Animal World Collection“ sú esteticky vycibrené a vďaka tvorivosti klenotníkov, ktorí sa pohrali s rôznymi drahými kameňmi, vznikli vtipné obrazy najrôznejších zvierat, ktoré sa neobjavujú často v oblasti Haute Joaillerie. Tak môžeme obdivovať také druhy, ako sú opice, ľadové medvede či tučniaky. Všetky zvieratá sú stvárnené veľmi živo , pričom vytvárajú príťažlivé scény.

Podmanivý svet zvierat na vašej ruke


Opica zlodejka

Neodolateľný námet z pralesa môžete sledovať hocikedy, keď pohľadom zablúdite na vašu ruku. Samozrejme, musíte byť majiteľom hodiniek z poslednej kolekcie Chopard. Motív opice – makaka z briliantov, ktorý sa snaží ukradnúť plody manga je natoľko verný, že sa zdá akoby zviera bolo skutočne v pohybe práve v momente, keď visí na liane a chystá sa vrhnúť na ovocie. Úžasne realistické a roztomilo drzé správanie primátov pristihnutých v pohybe tvorcovia trpezlivo študovali, aby ho potom stvárnili do postavičky z drahých kameňov. Diamantový set a ružové zlato vytvárajú úžasný kontrast s luxusnou „zelenou džungľou, ktorá skrášľuje číselník. Do bronzového odtieňa sfarbený remienok dodáva hodinkám skvelý vzhľad.


Ľadový medveď v snehu

Po horúčave tropických lesov nás tentoraz Chopard priviedol do chladných plání severu. Oblečme sa do dobrej nálady a sledujme polárneho medveďa, ktorý sa hrá na ľadovej kryhe. Vôbec mu pritom neprekáža mrazivé prostredie. Tri pohybujúce sa diamanty symbolizujú jasný odlesk ľadu na slnku. Zlaté telo hodiniek je vykladané briliantmi, ktoré pripomínajú vločky snehu. Tieto elegantné a žiarivé hodinky vybavené svetlo sivým remienkom predstavujú perfektný spôsob, ako oživiť kašmírový sveter počas jednotvárnych zimných dní, ale tak isto môžu poskytnúť príjemné  osvieženie počas letných horúčav.


Antarktída s tučniakmi

Rovnako precíznu prácu a zmysel pre krásno predstavujú hodinky s témou tučniakov v Antarktíde. Pravdepodobne sa pripravujú na lov a v tomto momente ich zachytilo oko tvorcu. Na číselníku sa opäť otvára živý svet zvierat, ktorému dotvárajú nezameniteľný štýl tri diamanty. Podobný postup, ako pri zimnej scéne s polárnym medveďom, len remienok zmenil odtieň – je čierny, aby dokonale kontrastoval s telom hodiniek.

NIPOS                                                 Photos: Chopard Press

www.chopard.com

Mohlo by sa Vám páčiť