Hľadať

ANNA DELLO RUSSO – KRÁĽOVNÁ STYLINGU

ANNA DELLO RUSSO – KRÁĽOVNÁ STYLINGU

Talianka, ktorá celý svoj život zasvätila móde. Slávny Helmut Newton ju označil za módnu maniačku. Nielen podľa New York Times je korunovanou ikonou módy a nevyčerpateľnou studňou inšpirácie, ktorá už dvadsať rokov sleduje najnovšie trendy z prvého radu všetkých svetových fashion weekov. Jej módne výstrelky sú vďačným objektom fotografov. Ako sama priznala, počas sezóny fashion weekov potrebuje každý deň na svoje oblečenie 50-tisíc dolárov. Maximalistka zo všetkých stránok.

small_2

Na začiatku svojej módnej cesty sa rozhodla študovať pod vedením návrhára Gianfranca Ferré taliansku literatúru a dejiny umenia na Domus Academy v Miláne. Odtiaľ jej kroky viedli priamo do Vogue. Osemnásť rokov v Conte Nast Italia ako módna editorka Vogue Italia a L’uomo Vogue ju vystrelili medzi elitu. V súčasnosti pôsobí ako editorka at large v japonskom Vogue. Má vlastný blog ADR, ktorý denne navštívi viac ako dvadsaťtisíc návštevníkov. „Mojou prioritou je mať silný vplyv na šaty. Nestojím o zobrazenie samej seba. Nezaujíma ma, ako vyzerám. Nerozumiem tomu, keď sa ma fotograf spýta, či si môže urobiť detailný záber. Kto sa chce pozerať na moju tvár? Ide predsa o módu.“

small

Anna má síce neuveriteľných 51 rokov, ale jej životospráva sa podobá životospráve 20-ročnej topmodelky. Každý deň si udržuje postavu cvičením Ashtanga jogy a v jej jedálnom lístku najčastejšie nájdete čučoriedkovú šťavu, mandle, lososa, vajcia a jej obľúbenú miso soup. Jej silný vplyv na módnu komunitu si všimol aj švédsky gigant H&M, pre ktorý vytvorila vlastnú kolekciu šperkov a doplnkov. Jej obľúbeným umelcom je Ugo Rondinone a je zamilovaná do štýlu speváčky Lady Gaga, o ktorej hovorí ako o svojej múze a ktorú označuje za nový nástroj komunikácie. Nemá deti, ale dokonale jej ich nahrádza pes Cucciolina, ktorý ju sprevádza aj na módnych prehliadkach. „Môj pes nepotrebuje miesto, pretože nemá rád oblečenie,“ vyhlasovala po neúspešnom manželstve. Svoj rozvod totiž komentovala výstižným odôvodnením: „Opustil ma, lebo som mala veľa šiat.“ Vydávala sa v bielych šatách značky Dolce & Gabbana, o pár mesiacov prežívala rozvod v čiernych šatách Balenciaga, o ktorých písali všetky médiá. Podľa jej slov to bol najlepší odev na tento smutný deň.

small_1

V Miláne má dva susediace byty. Jeden pre seba a druhý výhradne pre svoju nekonečnú galériu oblečenia. Vlastní 4-tisíc párov topánok. Hovorí, že jej deti sú šaty a doplnky vitamíny. „Móda je útek. Je to moja závislosť. Lepšie ako akékoľvek lieky.“ Anna Dello Russo je jednoducho módnym fenoménom, kráľovnou stylingu a jednou z najvýraznejších osobností módneho priemyslu 21. storočia.

Jana Mutňanská
Photos: Press
www.annadellorusso.com

Mohlo by sa Vám páčiť