Hľadať

AquaCity – ekologický luxus a cena WTA

O na slovenské pomery skutočne unikátnom rezorte AquaCity v Poprade sme už obyvateľov mesta Milliardcity informovali. To, že podtatranské Aquacity je skutočne unikátne, a to nie len v slovenskom, či európskom, ale dokonca svetovom meradle, potvrdil aj 15. ročník udeľovania ocenení v oblasti cestovného ruchu – World Travel Awards (WTA). Okrem toho, že AquaCity si odnieslo dve významné ceny, bolo aj hostiteľom tohto prestížneho podujatia.

Ekológia na prvom mieste

Slovenské AquaCity Poprad sa držiteľom ocenenia za najekologickejší rezort na svete stalo už vlani. Tento rok, na domácej pôde, minuloročný titul obhájilo a znova získalo cenu  World´s Leading Green Resort. Popradský akvapark sa však šplhá vyššie a tento rok si odniesol aj ďalšie ocenenie –  Europe´s Leading Green Hotel.

Organizátorom sa podarilo spojiť špičkových hotelierov z celého sveta, štátnych predstaviteľov SR, predstaviteľov Slovenskej agentúry pre cestovný ruch, zástupcov WTA, novinárov a vytvoriť tak kvalitné zázemie pre odovzdanie prestížnych cien za rok 2008.


Čo je WTA?

Ocenenie Green Awards je určené pre najlepšie organizácie sveta v oblasti cestovného ruchu, ktoré získajú najviac hlasov od cestovných kancelárií a odborníkov z celého sveta.  Do voľby je zapojených 167-tisíc cestovných kancelárií a profesionálnych organizácií v oblasti cestovného ruchu zo 198 krajín.

Víťazi v ostatných kategóriach WTA:
Najlepšia letecká spoločnosť: Lufthansa (Nemecko)

Najlepšie letisko: Zürich Airport (Švajčiarsko)

Najlepší All-inclusive resort: Concorde De Luxe Resort (Turecko)

Najlepší biznis hotel: Carlo IV Hotel Praha (ČR)

Najlepšia destinácia: Londýn (Veľká Británia)

Najlepší hotel: Le Bristol Paris (Francúzsko)

Najlepšia CK: Expedia (Veľká Británia)


Príbeh vodného eko-raja

„Otcom“ AquaCity je britský podnikateľ Jan Telensky. „AquaCity vzniklo potom, čo Telensky doslova zakopol o rúru chrliacu horúcu vodu na prechádzke neďaleko Vysokých Tatier. Zistil, že v útrobách zvlnenej kotliny pri Poprade sa nachádzajú rozsiahle podzemné jazerá, obrovské zdroje prírodnej, bohato mineralizovanej geotermálnej vody, ktorá pätnásťtisíc rokov postupne absorbovala minerály z horských oblastí – jednoducho drahocenný zdroj energie,“ vysvetľujú vznik ekologického rezortu na jeho internetovej stránke.

Aquacity navštívi ročne približne 1 milión návštevníkov a vďaka tomu, že na svoju prevádzku využíva nielen geotermálnu, ale aj slnečnú energiu, denne zabráni tomu, aby sa do ovzdušia dostalo viac ako 27 ton CO2.

V areáli rezortu sa nachádza krytý plavecký 50-metrový bazén, celoročné vonkajšie a vnútorné termálne bazény s teplotou vody 28 až 38°C. Za zmienku nepochybne stoja relaxačné bazény Blue Diamond, Vitálny svet s komplexom sáun a inhalačných miestností s kvetinovou, bylinkovou a soľnou inhaláciou, ako aj snežná jaskyňa, kde skutočne sneží po celý rok a bazény Blue Sapphire s večernou laserovou show a chromoterapiou (liečbou svetlom). Najmenších poteší detský bazén s Mayskou pyramídou. V roku 2006 sa AquaCity rozšírilo o kryoterapeutické centrum. Popradský akvapark v budúcnosti plánujú rozšíriť o tropickú pláž, bazény s vlnami, či palmové stromy.

František Kvarda/Aquacity PRESS         Photos: Aquacity PRESS

www.aquacity.sk
www.worldtravelawards.com

Mohlo by sa Vám páčiť