Hľadať

Audemars Piguet sa stal oficiálnym sponzorom legendárneho „Veľkého divadla“

Všetkých obdivovateľov legendárneho ruského baletu určite zaujme správa, ktorá na konci septembra obletela svet. Známy výrobca luxusných hodiniek zo Švajčiarska – spoločnosť Audemars Piguet – sa rozhodla úzko spolupracovať s moskovským „Veľkým divadlom“ počas nasledujúcich troch sezónach.

Dohodu o spolupráci podpísali v átriu divadla zástupcovia Audemars Piguet – Philippe Merk, CEO a Jasmine Audemars – prezidentka spoločnosti spolu s Anatolijom Iksanovom, generálnym riaditeľom „Veľkého divadla“.
„Veľké divadlo“ bolo založené v Moskve v roku 1776 na základe dekrétu známej imperátorky Kataríny II: a následne prijalo z rúk princa Urusova exkluzívne privilégiá, ktoré divadlu umožňovali organizovať umelecké predstavenia. Hlavná budova je situovaná neďaleko najkrajších historických pamiatok Moskvy – akými sú Kremeľ či Červené námestie – najväčšie námestie v Rusku. Patrí k najobdivovanejším operným a baletným scénam na svete a divadelnú spoločnosť možno priradiť k najstarším svetovým scénam.

Symbolickým spečatením budúceho partnerstva sa stala návšteva obľúbeného, fanúšikmi baletu uznávaného, predstavenia Labutie jazero. Túto skvelú príležitosť si nenechal ujsť manažment Audemars Piguet a niekoľko pozvaných hostí. Samozrejme, hlavnú postavu tohto legendárneho baletného drahokamu stvárnila hviezda prvej veľkosti Svetlana Zakharova.

Generálny riaditeľ „Veľkého divadla“ Anatolij Iksanov na margo spolupráce povedal: „Som veľmi rád, že sme získali takého slávneho a renomovaného partnera, akým je spoločnosť Audemars Piguet, ktorý sa tak zapísal do kroniky podporovateľov a priateľov nášho divadla. Som presvedčený, že zdieľame rovnaké myslenie, keď sa snažíme zachovávať správnu rovnováhu medzi tradíciami, históriou a modernými trendmi.“

K partnerstvu sa vyjadril aj Phillippe Merk, CEO Audemars Piguet: „Je to skvelá príležitosť pre našu značku spojiť náš imidž s „Veľkým divadlom“. Predstavuje symbol Ruska a jeho kultúry a svoju slávu si získalo svojou umeleckou tvorivosťou, tak ako my sme známy našou kreativitou, tiež výsledkami nášho dlhoročného úsilia a kvalitou či originalitou. Spojenie so scénou v Moskve, ktorá patrí medzi najlepšie divadlá na svete je zárukou plnohodnotného partnerstva.“

Začiatok činnosti spoločnosti Audemars Piguet sa datuje od roku 1875. Vtedy na seba natrafili mladučkí, čosi viac ako 20-roční Jules-Louis Audemars a Edward-Auguste Piguet. Po skončení školy sa začali spoločne naplno venovať hodinárstvu. Značka Audemars Piguet sa oficiálne zaregistrovala v roku 1882. Od tej doby sa firme darilo viac a viac. Významným míľnikom je rok 1925. Vtedy Audemars Piguet svetu predstavil najtenšie vreckové hodinky na svete. Mali iba 1,32 milimetra.

Na prelome 20. a 30. rokov minulého storočia postihla firmu svetová hospodárska recesia a znova sa „pozbierala“ až počas II. svetovej vojny.  Audemars Piguet je odvtedy na výslní. Sponzoruje mnohé významné športové podujatia a zachováva si exkluzívny nemasový charakter. Jeho zástupcovia pred časom oznámili, že ročne nevyrobia viac ako 16 tisíc kusov hodiniek. Napriek tomu, že dopyt po nich je oveľa vyšší.

NIPOS                                                   Photos: Audemars Piguet Press

www.audemarspiguet.com

Mohlo by sa Vám páčiť