Hľadať

Azimut predstavuje novú koncepciu a model GRANDE

Pre Talianov GRANDE znamená všetko, čo ich privádza do údivu, alebo niečo inšpiratívne. Na druhej strane, znamená to aj niečo, čo je monumentálne, veľké, ako napríklad more. Aj more je GRANDE. No slovom GRANDE označujú aj celkom nepatrnú vec, ako je malá perla ukrytá v lastúre. Ale perla je takisto úžasná, unikátna, a to ju predurčuje k tomu, aby bola GRANDE. Jachty línie GRANDE z dielne spoločnosti Azimut sú jednak veľké, ale tiež ich možno považovať za plávajúce klenoty.

Všetky jachty línie Azimut Grande reprezentuje štýl i zručnosť ich konštruktéra – Stefana Righiniho a, samozrejme, ich dĺžka, ktorá prekračuje 100 metrov. Čo robí novú líniu skutočne unikátnou, je však myšlienka, ktorá inšpirovala a viedla k jej vzniku: počúvať majiteľa jachty a budovať ju spoločne s ním – prispôsobiť ju jeho potrebám. To je Grande.

AZIMUT GRANDE zdokonaľuje prístup k zákazníkovi, ktorý sa tak stáva srdcom projektu.
Azimut Grande predstavuje epochálnu novinku nielen pre samotnú spoločnosť Azimut Yachts, ale pre všetky mega-jachty, ktoré prekračujú dĺžku 30 metrov.

Manažment v Azimute zameral pozornosť na vyššiu úroveň zákazníckych služieb, na proces, ktorý začína u majiteľa a jeho požiadavkách, a končí pri samotnej jachte. Spolupráca s vlastníkmi pri tvorbe jeho jachty nie je však žiadnou novinkou – v poslednom desaťročí bolo možné sledovať úzku spoluprácu s majiteľmi jácht. Dnes tento proces v Azimute zdokonalili a vytvorili nový systém spolupráce so zákazníkmi  prostredníctvom vzniku osobných dizajnérskych tímov. Takýto tím tvorí skupina odborníkov, ktorí sa snažia v spoločnosti majiteľa definovať podstatu jachty. A to ešte pred uzavretím zmluvy. Pokiaľ ide o prispôsobenie sa želaniam majiteľa, všetko úsilie smeruje k tomu, aby mal zákazník  maximálny priestor na vyjadrenie svojich myšlienok. Tím sa bude následne snažiť zapracovať pripomienky, nápady do projektu jachty. Zákazník má napríklad možnosť rozhodnúť, aký druh dekorácií, nábytok, poťahové látky, kožu či tkaniny zakomponuje do svojej jachty – všetko podľa svojho výberu a potrieb. No taktiež má priestor na diskusiu s tímom ohľadne technických aspektov.

Takýmto spôsobom sa rodila aj kolekcia, ktorá v budúcom období uzrie svetlo sveta. Štyri nové modely, rovnako ako najnovšia novinka – model 120 SL, budú postupne pribúdať do portfólia značky. Celý proces bude trvať až do roku 2013.
Trh je opäť pripravený na to, aby na morskej hladine spočinuli veľké jachty. O tom svedčí aj záujem majiteľov o „megayachts“. To je dôvod, prečo spoločnosť Azimut Yachts stavila na tento projekt. Výsledkom bude onedlho práve model 120 SL. Tento model vám predstavíme onedlho.

NIPOS                                              Photos: Azimut Press

www.azimutyachts.com

www.yachtnavigator.sk

Mohlo by sa Vám páčiť