Hľadať

Azimut Yacht – náskok pred konkurenciou

Rok 2010 sľubuje pre spoločnosť Azimut Yachts, jedného z vedúcich svetových producentov luxusných jácht, zaujímavé možnosti. Minulý rok oslávila svoje 40. narodeniny vo veľkom štýle. Predstavila osem nových modelov jácht, čo znamená skvelú manévrovaciu plochu v tomto náročnom biznise. Spoločnosť Azimut Yachts týmto výrazne predčila svojich konkurentov.

Sedem + 1 novinka

Spoločnosť v minulom roku predstavila plavidlá rôznych typov a veľkostí – od 38 do sto stôp. „Práve toto demonštruje pozíciu Azimutu ako lídra v segmente,“ hrdo tvrdí firma. Sedem nových modelov prinieslo skutočne významné inovatívne prvky do súčasných modelových línií a posledný, ôsmy model, dokonca vytvára nový rad jácht.

Prestíž, elegancia, ľahkosť, priestor, komfort, dizajn a štýl. To sú atribúty, ktoré sa Azimut snaží dodržať pri každom zo svojich modelov. A podarilo sa mu to aj pri tých najnovších. Pozrime sa trochu bližšie na jeden z modelov: Azimut  Magellano. Ten zároveň predstavuje „pioniera“ vyššie spomenutého nového modelového radu.

Magellano

„S Magellanom 74 sa každá plavba, každá dovolenka, dlhá či kratšia, mení na unikátne emócie a nezabudnuteľný zážitok,“ sľubuje Azimut. Dôvod neveriť týmto slovám skutočne neexistuje. Magellano 74 je jachtou pre každého, kto považuje more za svoju vášeň. Je to výkonná jachta ideálna aj na dlhé plavby a objavovanie nových horizontov. Je vybavená revolučným a patentovaným systémom Seakeeper. Ten umožňuje dosiahnuť konštantnú rýchlosť až 24 uzlov a prispieva k stabilite. Mimoriadne dôležitým atribútom tohto modelu je tiež bezpečnosť. Palubné „chodníky“ sú široké až 60 centimetrov. Dôraz tiež konštruktéri kládli na dosiahnutie lepšej viditeľnosti z kapitánskeho mostíka.

Interiér plavidla je konštruovaný tak, aby umožňoval prenik denného svetla do vnútra. Použité materiály sú v súlade s námorníckou tradíciou a v typických farbách. Všetko je samozrejme vyhotovené v najvyššej kvalite a vyšperkované do dokonalej elegancie.

Základné technické údaje:

-Dĺžka: 74,4 stopy
-Motory: dva, 1015 mHP (746 kW) CAT C18
-Maximálna rýchlosť: 25 morských uzlov
-Objem palivovej nádrže: 2-tisíc galónov
-Objem vodnej nádrže: 396 galónov
-Kabíny: 3 + posádková
-Stavebný materiál: GRP

Jakub Steiner                                    Photos: Azimut Yachts Press – Pinzauti

www.yachtnavigator.sk
www.azimutyachts.com

Mohlo by sa Vám páčiť