Hľadať

Bentley Continental GT z diamantovej série oslavuje šesťdesiatiny

Keď v roku 2006 oslavovala spoločnosť Bentley Motors šesťdesiate výročie produkcie – výhradne „ručne“ vyrábaných automobilov v historickej fabrike v Crewe, predstavila aj limitovú sériu Continental GT Coupé. ten je najúspešnejším modelom v celej histórii automobilky.

Bentley charakterizoval vždy vysoký kredit, ktorý spoločnosť dosiahla pre svoje športové výkony a remeselné spracovanie, a to už od svojho začiatku – v roku 1919“, povedal predseda predstavenstva Dr. Franz Josef Paefgen.
„Od svojho presídlenia do Crewe v roku 1946, v Bentley vytvorili významnú líniu športových modelov s neprekonateľnou úrovňou remeselnej práce, ktorá je dôkazom unikátnej odbornosti“, pokračoval.

Séria Continental GT Diamond v spolupráci s Mulliner Driving Specification, ktorú charakterizuje exkluzívny balíka vylepšení v línii tradície Bentley, spája športové výkony s príjemným luxusom. Mnohé z týchto vylepšení sú unikátne, vytvárajú špeciálny model. Ten disponuje uhlíkovo-keramickými brzdami, ktoré boli použité po prvýkrát v produkcii Bentley. Tiež ho charakterizujú nové 20 palcové kolesá z ľahkej zliatiny so 14 lúčmi.
Coupé Continental GT pokračuje v tradícii Bentley, so športovými výkonmi, luxusom  a remeselným spracovaním, na druhej strane nezanedbáva moderný trend súčasnej rady.
Produkcia Continental GT Diamond je naplánovaná len pre 400 automobilov, ktoré budú dostupné v sieti showroomov na celom svete.
Nový systém bŕzd z uhlíkových vlákien predstavuje zdokonalenie vo všetkých smeroch. Niektoré prvky sme mali možnosť zaznamenať už v predchádzajúcom vozidle Continental GT. Práve GT charakterizovali najväčšie kotúče bŕzd, aké boli použité v produkcii osobných automobilov. Nový model Continental GT Diamond pokračuje vo využívaní tohto pokrokového systému bŕzd – s honosnými uhlíkovými diskmi (420×40 mm) predných bŕzd. Zadné kotúče bŕzd (356×28 mm) sú ešte väčšie, než v štandardnej verzii GT.
Model GT Diamond Series obsahuje nový otvorený dizajn diskov predných kolies z ľahkej zliatiny, ktoré umožňujú pekný pohľad na nové brzdy. Najdôležitejším faktorom však je, že nové kolesá umožňujú dokonalejšie chladenie bŕzd.

Vyvninuté z Mulliner Driving Specification

Model Continental GT Diamond Series je založený na Mulliner Driving Specification, navrhnutej pre vývojovú divíziu Bentley a využíva všetky získané poznatky v procese vývoja. Týka sa vybavenia vnútorného priestoru, keď ponúka napríklad ručne šité kožené sedadlá, kožené obloženie dverí, pevný a štýlový pedál akcelerátora, kombinovanú radiacu páku v koženom a chrómovom prevedení a nakoniec kombinované tmavé orechové drevo, alebo čierne drevo pre športovejší vzhľad.

Dôležitý je šesť litrový motor w 12 twin-trubo – 352 bhp a šesťrýchlostná automatická prevodovka s možnosťou manuálneho radenia. Pohon všetkých štyroch kolies je zárukou bezpečnosti. Ako bežný model Continental GT, tak aj Continental GT Diamond Series dosahuje najvyššiu oficiálne udávanú maximálnu rýchlosť 198 míľ za hodinu, ale niektoré nezávislé testy potvrdzujú maximálnu rýchlosť až 200 míľ za hodinu.

Automobilka dodáva model v troch farebných verziách – Moroccan Blue (jasná modrá), Athracit (tmavosivá) a Meteor (kovová modrosivá). Očakáva sa, že 80 percent zákazníkov si vyberie práve z týchto farieb, ale k dispozícii bude pätnásť ďalších farebných variácii Continental GT.

Words & Photos: Bentley Motors

www.bentleymotors.com

Mohlo by sa Vám páčiť