Hľadať

Blu-ray prehrávač Sony S760: Štýl, výkon a Wi-Fi

S funkciami zlepšovania obrazu, ktoré doposiaľ neboli v Blu-ray prehrávačoch použité, s podporou bezdrôtového Wi-Fi internetu, s technológiou zvyšovania kvality starších DVD diskov, expresným 6-sekundovým zapínaním, 7.1 kanálovým priestorovým zvukom, no i elegantným prevedením je Sony BDP-S760 vlajkovou loďou v mori Blu-ray prehrávačov.


Nabitý funkciami a pritom elegantný

Prehrávač BDP-S760 má v sebe zakomponovanú najmodernejšiu technológiu Sony, ktorá doposiaľ nebola využitá pri žiadnych Blu-ray prehrávačoch. Prehrávač BDP-S760 spĺňa všetky nároky zariadení typu ES (Elevated Standard), pretože je vyzbrojený funkciou HD Reality Enhancer, ktorá zvýrazňuje jemné odtiene obrazu a eliminuje jeho šum, vďaka čomu prehráva vysoko realistický obraz.

Túto funkciu dopĺňa technológia Super Bit Mapping for video, ktorá zabezpečuje reprodukciu realistických farieb. Všetky tieto funkcie podporujú reprodukciu jemného a čistého Full HD obrazu. To však nie je všetko, prehrávač BDP-S760 sa tiež môže pochváliť unikátnou technológiou Multi-channel Headphone Surround od spoločnosti Sony, ktorá vám umožňuje vychutnávať si plnohodnotný surround zvuk pri sledovaní filmu aj so štandardnými slúchadlami. Technologická vyspelosť nebola vonkoncom dosiahnutá na úkor dizajnu, ten ostáva naďalej viac než elegantný.


Objavte možnosti bezdrôtovej zábavy

Prehrávač BDP-S760 disponuje integrovanými Wi-Fi a DLNA technológiami, ktoré zabezpečujú jeho prepojenie s vašou domácou sieťou a internetom oveľa jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. BDP-S760 plne podporuje Wi-Fi technológiu typu Wireless-N, najrýchlejší a najspoľahlivejší typ bezdrôtovej komunikácie. Možnosť bezdrôtového pripojenia tiež znamená, že prostredníctvom Internetu je možné spustiť aktualizáciu firmvéru a využívať širokú paletu možností, ktoré ponúka služba BD-Live. Prostredníctvom nej získate prístup k neustále sa rozširujúcej ponuke bonusových obsahov, ako napríklad doplnkové scény, ukážky a hry vytvorené podľa filmov. Prehrávač je DLNA-kompatibilný, čo mu umožňuje bez káblov prenášať napríklad JPG obrázky z iných DLNA-kompatibilných zariadení, ako notebook VAIO, dokonca aj keď sa nenachádzajú v tej istej miestnosti.

Pripraviť sa, pozor, štart!

Funkcia Quick Start (Rýchle spustenie) umožňuje aktivovať Sony BDP-S760 len za šesť sekúnd. Takýto krátky čas aktivácie neumožňuje v súčasnosti žiadne iné zariadenie. Vďaka Menu Xross Media BarTM sú prehrávače užívateľsky veľmi jednoduché a prehrávač BDP-S760 je navyše dodávaný s podsvieteným diaľkovým ovládaním pre bezproblémové ovládanie aj v tme. Na prednom paneli nájdete prístupný USB port, takže prostredníctvom prehrávača a HDTV prijímača si môžete prezerať vaše digitálne fotografie.

Ak máte existujúcu zbierku DVD filmov, nemusíte sa báť prechodu na nový Blu-ray formát, práve naopak. Vďaka technológii Precision Cinema HD Upscale od spoločnosti Sony vašim „DVD-čkam“ vdýchnete úplne nový život. Táto technológia totiž konvertuje štandardné DVD rozlíšenie na formát 1080p, čím sa dosiahne také vysoké rozlíšenie ako pri prenášaní obrazového signálu prostredníctvom rozhrania High Definition Multimedia Interface (HDMI).

Technické údaje

Words & Photos: Seesame

www.sony.sk

Mohlo by sa Vám páčiť