Hľadať

BMT Nigel Gee spolu s Henry Ward design

BMT Nigel Gee, dcérska spoločnosť BMT Group, s potešením predstavila spoločné aktivity s firmou Henry Ward design vo vývoji vysoko inovatívneho „rekreačného ostrova“.

Predstavte si, že si na dovolenku namiesto jachty, či športového člna zoberiete vlastný ostrov. Plávajúci ostrovček o rozmeroch 10m x 8m sa vyznačuje viacerými špecialitami, no tou najzaujímavejšou je jeho samotná konštrukcia, ktorá sa dokáže zložiť. Plávajúca platforma, ktorá vo svojom zloženom stave môže byť jednoducho uskladnená v nákladnej časti veľkej jachty. Pomocou štandardných žeriavov, ktorými disponuje každá väčšia jachta, môže byť premiestnený v zloženom stave na zvolené miesto, napríklad do plytkej zátoky, kde jachta nemá prístup, alebo jednoducho môže poslúžiť na rozšírenie platformy jachty, ktorá tak ponúka veľký a flexibilný priestor pre rekreáciu, stravovanie a relaxáciu.

Samotné využitie priestoru ako plávajúceho ostrovčeka nie je jediné, pretože je možnosť využiť ho ako mobilnú platformu na pristátie vrtuľníka, ale takisto na rôzne variácie, bez toho, aby bolo nutné obetovať cenný priestor na samotnej palube jachty.

Henry Ward je čerstvým absolventom designu v doprave. Keďže spoločnosť BMT akceptuje a obdivuje kreativitu HW Design, investovala do technických štúdií zameraných na posúdenie technickej realizácií a projektov. „Tento projekt považuje BMT Nigel Gee za  perfektný„, hovorí riaditeľ pre dizajn James Roy. „Sme si vedomí, že tvorivosť prináša inovácie a je povzbudzujúce sledovať prácu dizajnérov, tak ako Henryho projekt rekreačného ostrova. Veríme, že vytvorenie a rozvoj nových myšlienok je najlepšie skĺbiť do tvorivej spolupráce. Spája jedinečné vlastnosti, ktoré prinášajú pre optimálne výsledky“.

Tím tiež skúma možnosť využitia projektu „Recreational Island“ v hotelovom priemysle, rovnako aj v iných odvetviach. Henry Ward dodal: „Vidíme množstvo potenciálnych aplikácií a zároveň budeme naďalej rozvíjať ich technické prevedenie. Takisto aktívne hľadáme výrobcu, ktorý má by mal záujem investovať do vývoja produktu a jeho uvedenia na trh“.

BMT Nigel Gee
BMT Nigel Gee, so sídlom v Southamptone vo Veľkej Británii, je jednou z popredných svetových, nezávislých, poradenských a dizajnérskych spoločností. Ponúka rozsiahle portfólio služieb pre pokročilých i špecializované lode a člny – od počiatočného konceptu až po detailné návrhy.

Henry Ward design
Henry Ward vyštudoval University of Huddersfield. Henry Ward Design ponúka inovatívne architektonické návrhy v námornej doprave a automobilovom priemysle.

CALVERA/ Press                                                       Photos: BMT Press

www.bmtyachts.com
www.henryward-design.com
www.recreationalisland.com

Mohlo by sa Vám páčiť