Hľadať

Boeing, v znamení inovácií a luxusu

Spoločnosť BCA – Boeing Commercial Airplanes patrí k svetovým lídrom v oblasti produkcie komerčných lietadiel.

Charakterizujú ju vynikajúce služby, špičkový dizajn a kroky, ktoré smerujú v prospech pasažierov.
Sídlo spoločnosti sa nachádza v mestách Renton a Wash, kde prebiehajú všetky kľúčové udalosti v spoločnosti a pripravujú sa nové programy, akým je aj vývoj známeho modelu 787 Dreamliner.

Nás však mimoriadne zaujímajú lietadlá určené špeciálne pre korporátne účely – pre úspešné obchodné spoločnosti a solventných VIP klientov.

 Program s názvom Boeing Business jet je výhradne určený pre túto cieľovú skupinu. Základným, úvodným modelom sa stal známy Boeing 737- 300, ktorý umožňuje svojim majiteľom dolet k vzdialeným cieľom okolo11 000 kilometrov. V tejto oblasti, kde sa pohybujú osobnosti z vládnych kruhov, či dôležití manažéri, je dôležitým kľúčom k úspechu produktivita, ekonomika letu
a, samozrejme, komfort. Obe vlastnosti model 737-300 spĺňal. Preto v spolupráci s General Electric v roku 1996 vznikol projekt BBJ – Boeing Business Jet. Lietadlá, ktoré reprezentujú tento projekt, ponúkajú trojnásobne väčší priestor ako tradičné business stroje, a to za porovnateľnú cenu. Výhodou modelu 737-300 je aj jeho dolet, keď si osobnosti môžu vychutnávať priamy let z Paríža do Los Angeles.

 Univerzálny charakter lietadla dovoľuje majiteľom vytvoriť si jedinečné prostredie prispôsobené individuálnym potrebám – napríklad ponúknuť pasažierom 8 až 100 sedadiel pre súkromné účely, alebo na prenájom, či vládne ciele.
Boeing Business Jet 2 je nástupcom programu BBJ 1 a odštartoval v roku 1999, keď využíval model 733-800. Poskytuje o 25 % viac priestoru a dvakrát väčší batožinový priestor. Produkcia začala o rok po jeho uvedení, aby v roku 2006 prenechala miesto novému programu s číslom 3. Ten ponúka výraznejšie väčší komfort cestovania v modeli 737-900 ER. Priestor pre pasažierov vzrástol o 35 % a taktiež sa zväčšil aj batožinový priestor. Služby a vlastnosti tohto lietadla si budú môcť vychutnať prví pasažieri v roku 2009.

Okrem spomínaných verzii má však Boeing k dispozícii aj VIP verzie 747-8, 767, 777 a 787.
Momentálne lieta na celom svete 89 modelov Boeing Business Jet, z toho 32 percent v Severnej Amerike a 68 % v Európe, Ázii a Oceánii, Afrike, Latinskej Amerike a na Strednom Východe.

V máji 2007 predstavila spoločnosť novú luxusnú verziu s pokrokovým konceptom dizajnu 747-8 VIP, ktorý je založený na nových technologických poznatkoch a čerpá z programu 747-8 Intercontinental.

Nový model disponuje lukratívnym priestorom – 444,6 m2 a je synonymom pohodlného a luxusného cestovania, ktoré môžeme bez okolkov nazvať – obývačkou vo vzduchu.

Peter Fritz          Photos: Boeing

www.boeing.com/commercial/bbj/index.html

Mohlo by sa Vám páčiť