Hľadať

Bubba Gump

Bubba Gump

Tajomné moria a neprebádané hlbiny plné rôznych živočíšnych druhov vzrušovali po dlhé stáročia aj tých najodvážnejších moreplavcov. Zatiaľ čo pred niekoľkými desiatkami rokov bolo možné kvalitné morské plody ochutnávať prevažne v pobrežných oblastiach, dnes sa vďaka transportu a modernému spôsobu stravovania stávajú čoraz populárnejšími aj inde.

V luxusnejších reštauráciách už nie je novinkou, že vám naservírujú na tanier to, o čo si zažiadate. Z morí a oceánov si môžete objednať rôzne mäkkýše, kôrovce a ryby. Vyhľadávanými sa stali aj plody mora, najmä ustrice, sépie, kalamáre, chobotnice a krevety. Tie posledné patria medzi desaťnohé kôrovce a dnes sú preslávené vďaka ich delikátne jemnému a chutnému mäsu.


V prípade, že sa rozhodnete pre tieto najpopulárnejšie plody mora, prezradíme vám, že najslávnejšia spoločnosť, ktorá je s krevetami spojená, nezie názov Bubba Gump. Inšpiráciou pre vznik siete reštaurácií sa stal známy film Forrest Gump. Ako sa to vlastne celé začalo?
Zaujímavosťou je, že pôvodne išlo len o fiktívnu firmu, ktorú v spomínanom filme založil hlavný hrdina Forrest Gump so svojím černošským priateľom Benjaminom Beufordom prezývaným “Bubba” Blue. Reštaurácia s plným názvom Bubba Gump Schrimp Co., ktorej vlastníkom je uznávaný herec Tom Hanks, sa objavila s rovnakým logom ako vo filme, ktorým sa inšpirovala aj v súvislosti s výzdobou, interiérom a názvami jedál. Tento koncept sa neskôr začal šíriť aj do iných miest USA a dnes funguje formou franšízy. Novinkou je, že reštaurácie Bubba Gump už v súčasnosti môžete navštíviť na viacerých miestach v Ázii, Japonsku, Indonézii a Bali. Jedna z prevádzok je dokonca situovaná v Londýne, kde vznikla v roku 2014.


Nie je prekvapením, že ponuku reštaurácie tvoria morské plody s prevahou špecialít pripravených z kreviet. Do istej miery sa zrejme krevetová spoločnosť zo slávneho filmu stala raritou, keďže v niektorých štátoch sveta, kde nie sú tieto morské “potvorky” populárne, sa asi neobjaví vôbec. Je otázne, či by hoci aj jediná jej prevádzka dokázala uspieť na Slovensku.


No predsa len, ak by ste sa rozhodli kúpiť si mrazené krevety a boli by celé obalené ľadom, nebojte sa, že by vám obchodníci chceli predať len drahú ľadovú vrstvu. Táto glazúra sa vytvára úmyselne, aby mrazené krevety chránila pred vyschnutím. No ak aj vy obľubujete rôzne morské špeciality a plody mora, potom isto patríte medzi šťastlivcov, ktorých by si Bubba Gump svojou obsluhou a príjemným prostredím získala. Tak čo, ešte váhate?

Suzie M
Fotografie: Peter Fritz, Jerry Coli | Dreamstime.com, Golasza | Dreamstime.com

www.bubbagump.com

Mohlo by sa Vám páčiť