Hľadať

Burlesque Bratislava – oáza zmyselnosti a umenia

Burlesque Bratislava  – oáza zmyselnosti a umenia

Rozhovor, ktorý ma zaujal hneď na prvý moment. Najmä ak som ho mal absolvovať so šarmantnou tanečníčkou a zakladateľkou Bratislava Burlesque Lottou Love. Tajomné meno, však? Ale ešte zaujímavejšie bolo, že pod rúškom tajomna sa ukrývala inteligentná žena, ktorá presne vie, čo od života očakáva.

 

Burleska v Bratislave, to je zaujímavé. Tomu sa jednoducho nedá odolať. Najmä páni, ktorí donedávna kútikom očí sledovali vzrušujúce vystúpenia známej Dity Von Teese, našli naplnenie svojich snov. Môžete našim čitateľom prezradiť, čo vás priviedlo k rozhodnutiu založiť Bratislava Burlesque?

Burlesque ma oslovil počas štúdia vysokej školy v zahraničí. Absolvovala som kurz, ktorý ma presvedčil o tom, že sa chcem stať burlesque performerkou. Po návrate na Slovensko som však zistila, že u nás také nič nie je, a tak bolo jedinou možnosťou s tým skrátka začať. Tak vznikla Bratislava Burlesque.

Ako zakladateľke a jednej z účinkujúcich vám asi meno Dity Von Teese nie je neznáme. Bola jednou z inšpirácii pri rozhodnutí venovať sa tomuto druhu umenia?

Úprimne, nie. Mojou najväčšou inšpiráciou bola sloboda tvorby, ktorú som pri ňom spoznala.

 

Pre niektorých ľudí je možno burleska veľkou neznámou, alebo ju považujú za obyčajné a striptízové vystúpenia. Mohli by ste nám povedať niečo o burleske a poopraviť mylné názory na ňu?

Burlesque je vizuálne nádherná forma pódiového umenia plná fantastických príbehov. Nazýva sa aj umením zvádzania, odhaľovania sa a budovania túžby. Ide o revolúciu zábavy pre dospelých, ktorá sa nebojí posúvať hranice pohlaví, ľudskej krásy a sexuality. Burlesque často reaguje na aktuálnu situáciu vo svete, otvára tabu témy a šokuje.

Ako reagujú návštevníci na burlesku? Sú na ňu dostatočne pripravení?

Po štyroch rokoch fungovania máme už naozaj vzdelané publikum, ktoré nám fandí, tlieska a vie sa na našu show aj krásne obliecť. Stretávame sa však aj s nováčikmi a reakcie sú vždy rôzne, no väčšinou pozitívne. Nikdy by sme však nechceli, aby sa všetkým všetko páčilo, preto sa snažíme naše predstavenia stavať tak, aby si každý našiel to svoje, no zároveň mal príležitosť objaviť niečo nové.

 

Mohli by ste bližšie predstaviť aktivity Burlesque Bratislava? Čo všetko dokáže ponúknuť návštevníkom?

Bratislava Burlesque organizuje pravidelné predstavenie v Luna Bare v Bratislave a hosťuje v Red Cat Cabaret. Okrem toho sa u nás v tanečnom štúdiu konajú kurzy a workshopy burlesque, kde sa môžu prísť dámy priučiť tomuto umeniu. Zároveň sa venujeme tematickým foteniam a rozlúčkam so slobodou.

Má burleska na Slovensku budúcnosť? Nachádza si svojich fanúšikov?

Myslím, že má obrovskú budúcnosť a presah do viacerých odvetví. Tešíme sa na to, čo nás v budúcnosti čaká.

 

Peter Fritz
Fotografie: Severin Dostal, Viktoria Akbariova, Michal Kovac, Filip Nagy

 

http://bratislavaburlesque.com

 

Mohlo by sa Vám páčiť