Hľadať

Čarovné Vianoce v Chateau Mcely

Vianoce patria k najkrajším sviatkom v roku a 24. december je ich dlho očakávaným stredobodom. Sviatočnú pohodu pri štedrovečernom stole však občas rýchlo vystrieda únava a vyčerpanie z hektických príprav a zhonu. Skúste to v tomto roku vyriešiť inak, v pokoji, pohode, s istotou, že o vás i vašich blízkych bude skvele postarané.

Vašou jedinou povinnosťou bude bezstarostne vychutnávať radostnú vianočnú atmosféru. Práve s podobnou ponukou prichádza Vianočná romanca na Chateau Mcely. Vianoce sú totiž na tomto idylickom zámku, bývalom sídle rodiny Thurn-Taxis uprostred magického Svatojiřského lesa, skutočne čarovné.

Štedrý večer na Chateau Mcely sa začína o piatej hodine čajovým večierkom princeznej Almérie s vianočným zámockým domácim pečivom. Až sa na oblohe objavia prvé hviezdy, nastane čas 5-chodovej tradičnej večere pripravenej majstrami kuchármi zo zámockej vyhlásenej reštaurácie Piano Nobile. Pod stromčekom každý nájde svoj darček a pri tónoch českých kolied sa môže pustiť do rozkrajovania  jabĺčok alebo púšťaniu škrupiniek po vode… Domov potom každý hosť odíde obdarovaný pečivom a tradičnou rybacou polievkou. Pokiaľ však nevyužije, počas doby vianočných sviatkov cenovo zvýhodnenú ponuku ubytovania v jednej zo štýlových zámockých izieb alebo apartmánov. Príjemnú sviatočnú náladu korunovanú prvotriednymi kulinárskymi zážitkami ponúka adventne vyzdobený Chateau Mcely tiež na Prvý sviatok vianočný a na Štefana (25. a 26. decembra).

Na Chateau Mcely nemáte dôvod k nervozite ani pri zabezpečovaní tých správnych darčekov. Originálne možností, ako potešiť svojich blízkych nezabudnuteľným zážitkom, predstavujú zámocké elegantné darčekové certifikáty na tradičný čajový večierok, blahodárnu masáž v zámockých kúpeľoch, romantický víkend, obed s jazdou na kočiari, alebo ďalšie možnosti z ponuky prvotriednych služieb Chateau Mcely.

Originálnym darčekom môže byť tiež zážitok jedinečného Silvestra na Chateau Mcely. Zámocká oslava sa ponesie v duchu päťdesiatych rokov. Začne slávnostným kokteilom so šampanským v Zlatej sále, nasledovať bude labužnícka 5-chodová večera s vybranými vínami. Špeciálne Silvestrovské menu predstavuje vyvrcholenie celoročného snaženia zámockých kuchárov, preto mu venujú mimoriadnu starostlivosť. Tento výnimočný večer bude sprevádzať živá klavírna hudba, nebude chýbať ani tradičná Silvestrovská večerná show s Jimom Cusumano, majiteľom zámku. Tento skvelý hudobník a showman bývalej kapely „Royal Teens“, prezývaný DINO, má na svojom konte niekoľko miliónov predaných platní. Po polnočnom prípitku všetko zavŕši nezabudnuteľný zámocký ohňostroj v anglickom parku a následné púšťanie lietajúcich prianí v temnej noci.

Po pobyte na Chateau Mcely vstúpite do nového roku skvele oddýchnutí, plní energie, optimizmu a nezabudnuteľných zážitkov.

Words & Photos: 2media.cz

www.chateaumcely.com

Mohlo by sa Vám páčiť