Hľadať

Cat® predstavil svoju inovovanú vlajkovú loď

Spoločnosť Cat® dnes predstavila svoj najnovší model odolného smartphonu Cat B15Q. Jedná sa o vôbec prvý odolný telefón na svete, ktorý poháňa najnovší vydaný operačný systém Android verzie 4.4 (KitKat). Ako je zvykom u telefónov Cat®, aj najnovší model B15Q sa vyznačuje extrémnou odolnosťou, aby bol skvelým pomocníkom nielen v drsných pracovných podmienkach, ale aj pre aktívne trávenie voľného času.

Pri modele Cat® B15Q sme vychádzali zo spätnej väzby našich zákazníkov a okrem navýšenia výkonu sme pridali i mnoho ďalších vylepšení ako napríklad prisvetľovaciu LED diódu. Konečne zákazníci nebudú musieť robiť kompromisy a voliť medzi odolnosťou a výkonom. B15Q je pre Cat naozaj kľúčovým modelom a milníkom, ktorý by nás mal posunúť do pozície svetovej jednotky v odolných telefónoch už v budúcom roku,“ hovorí Oliver Schulte, výkonný riaditeľ Cat phones.

Cat® B15Q je spoľahlivý a rýchly odolný telefón poháňaný 4jádrovým procesorom o frekvencii 1,3 GHz a Androidom 4.4 KitKat. Medzi dalšie vylepšenia patria Bluetooth 4.0 a prisvetľovacia dióda. Pre ešte lepšie telefonovanie v rušnom prostredí pribudol väčší reproduktor a duálny mikrofón eliminujúci vonkajšie ruchy. Vzhľadom k tomu, že sa jedná o Dual SIM model, je možné v ňom súčasne používať i dve rôzne telefónne čísla.

Šasi je opäť pokrytý odolnou gumou a vystužený eloxovanými hliníkovými bočnicami. Vďaka týmto prvkom a celkovej konštrukcii je Cat® B15Q certifikovaný pre bezproblémový chod pri páde na betón z výšky až 1,8 metra a ponorení do metrovej hĺbky po dobu až 30 minút. Problémom pre neho nie sú ani extrémne teploty v rozsahu od -25 do 55° C.

Okrem aplikácií spoločnosti Cat, ktoré ocenia predovšetkým majitelia týchto stavebných strojov, je v Cat® B15Q predinštalovaná sada nástrojov pre profesionálnu prácu so zvukom od spoločnosti Waves Audio alebo SwiftKey klávesnicou pre ľahšie písanie. Milovníci zaujímavých vedeckých projektov v telefóne tiež nájdu aplikáciu projektu Ocearch global shark tracker na sledovanie pohybov žralokov, kterých partnerom je práve spoločnosť Cat.

Telefón Cat B15Q je v predaji u bežných predajcov elektroniky za doporučenú koncovú cenu 329€.

Technické špecifikácie Cat B15Q
·    Odolnosť: IP67 + MIL SPEC 810G
·    Batéria: 2000mAh, až 16 hodín hovoru
·    Displej: 4″ WVGA, Gorilla Glass 2, možnosť ovládať mokrými prstami
·    Fotoaparát: 5MP s LED prisvetlením
·    Hmotnosť: 170g
·    Prevádzková teplota prostredia: -25°C až 55 °C

Words & Photos: Whispr communications

www.catphones.com

Mohlo by sa Vám páčiť