Hľadať

Cesta na tajomný ostrov

Cesta na tajomný ostrov

Sme veľmi radi, že môžeme naším návštevníkom po dlhšej dobo predstaviť film, ktorý čerpá námet z diel obyvateľa Miliardového mesta – Julesa Verna. Najmä v dnešnej dobe, keď sa často na tohto francúzskeho velikána vedecko-fantastickej literatúry akoby zabúdalo, je skvelé, že po jeho diele siahli filmári. Prijmite pozvanie na film Cesta na tajomný ostrov.

V novom rodinnom 3D dobrodružstve ´Cesta na tajomný ostrov´ uvidíme 17-ročného Seana Andersona (Josh Hutcherson), ktorému sa podarí zachytiť kódovaný núdzový signál z tajomného ostrova nachádzajúceho sa tam, kde žiadny ostrov existovať nemôže.

Seanov nový nevlastný otec Hank (Dwayne Johnson) ho nevie pred hľadaním zdroja tohto signálu zastaviť a tak mu neostáva iné, ako sa na výpravu vydať spolu s ním. Ich cesta smeruje do Južného Pacifiku a odtiaľ na miesto, ktoré videlo len zopár ľudí. Alebo aspoň málo tých, ktorí ho súčasne videli, a prežili. Je to miesto očarujúcej krásy, plné zvláštnych a ohrozujúcich foriem života, kopcov zo zlata, smrtiacich sopiek a viac ako udivujúceho tajomstva.

Spoločne s Gabatom (Luis Guzman) – jediným pilotom helikoptéry, ktorý bol ochotný ich tam vziať a jeho krásnou odvážnou dcérou Kailani (Vanessa Hudgens), sa vydávajú ostrov nájsť, zachrániť jeho jediného ľudského obyvateľa a uniknúť pred seizmickými nárazovými vlnami, kvôli ktorým sa ostrov ponára pod morskú hladinu a navždy pochováva svoje poklady. Film je voľným pokračovaním svetového hitu z roku 2008 ´Cesta do stredu Zeme´.

Okrem už spomenutých hercov si vo filme zahrali aj Michael Cane ako Seanov starý otec Alexander a zároveň cestovateľ, ktorého hľadajú a Kristina Davis ako Seanova mama, Liz.  

´Cesta na tajomný ostrov´ je film z dielňe New Line Cinema a Contrafilm production a bude sa distribuovať Warner Bros. Pictures a Warner Bros. Entertainment Company. Na Slovensku film uvedie distribučná spoločnosť Continental film už 16. februára.

„Aby sme sa dostali na ostrov, musíme sa dostať do vnútra hurikánu.“ – Sean Anderson.
S filmom ´Cesta na tajomný ostrov´ v réžii Brada Peytona zažijú diváci fantastické nové dobrodružstvo na odľahlom mieste, ktoré nebolo objavené celé storočia… keď ho nájdu, je takmer nemožné z neho uniknúť.

Peyton ako fanúšik prvého filmu ´Cesta do stredu Zeme´ hovorí, „Chcel som zachovať Seanovu podstatu a zdokonaliť ju, pridať nové scény a dať mu nové výzvy, ktoré ho posunú ďalej. Už nie je dieťa. Má 17 a je pripravený urobiť do sveta vlastnú dieru. Toto je jeho šanca dokázať, že nie je len doprovodom, je to objaviteľ, ktorý koná na vlastnú päsť.“

Prvý film zaujal predstavivosť divákov a predstavil nám dieťa, ktoré má síce veľký potenciál, ale ešte sa musí veľa učiť,“ hovorí Dwayne Johnson, ktorý sa vo filme predstaví v role Seanovho nevlastného otca Hanka a zároveň je aj koproducentom filmu. „Druhá cesta nás vezme na ďalšie vzrušujúce miesto, plné možností a divákom ukáže, čím sa tento mladý muž stal.“

´Cesta do stredu Zeme´ z roku 2008 bola prvým filmom, ktorý použil ´Fusion System´, premyslený systém 3D digitálnej kamery, ktorú vyvinul James Cameron a kameraman Vince Pace (použili ju aj na filme ´Avatar´). A tak nie je žiadnym prekvapením, že sa tvorcovia ´Cesty na tajomný ostrov´ k tejto technológii vrátili.

Režisér, ktorý si od začiatku išiel za svojim cieľom nakrúcať v reáli, vyhlasuje: „Vedel som, že herci sa musia naozaj zašpiniť. Chcel som skutočnú džungľu, nie dodatočne vytvorenú počítačom.“

Udalosti odohrávajúce sa na plátne sú čiastočne inšpirované na knihách vizionárskeho autora 19. storočia Julesa Verna – Tajomný ostrov a 20 000 míľ pod morom. Vo filme sú odkazy aj na novely Ostrov pokladov Roberta Louisa Stevensona a Gulliverove cesty Johnatana Swifta. Na rozdiel od mnohých filmových spracovaní kníh ´Cesta na tajomný ostrov´ svoj zdrojový materiál priznáva – je súčasťou príbehu.

Ďalší z tvorcov hovorí, „Verne si vymyslel ponorky a cestovanie vesmírom dlho predtým, ako tieto veci vznikli. Bol spisovateľom fikcie, ktorého nápady sú založené na vede, bola to však veda, ktorá ďaleko predbehla jeho dobu. Práve to ľudia na jeho práci tak obdivujú.“

Film vzdáva tomuto realistickému základu hold. „Verne veril, že to fantastické sa odohráva priamo vo svete, v ktorom žijeme, na zemi pod našimi nohami. Zobrali sme si z neho príklad,“ hovorí Peyton. „Výzvou bolo, ako ukázať bežné veci spôsobom, ktorý je absolútne odlišný od toho, ako ich bežne vnímame, pričom to známe sa zrazu stáva čudné a neočakávané.“

Words: CALVERA/ Continental-Film                                       Photos: Continental-Film

www.themysteriousisland.co.uk 

Mohlo by sa Vám páčiť