Hľadať

Chopard a vášeň pre najkrajšie preteky sveta – Mille Miglia

Chopard a vášeň pre najkrajšie preteky sveta – Mille Miglia

V roku 1988 po prvýkrát podporila spoločnosť Chopard slávne preteky Mille Miglia a od tohto obdobia sa rodina Scheufele (vedie značku Chopard) každý rok zúčastňuje pretekov na 1000 míľ po trase z Brescie do Ríma a späť. V tomto roku sa na slávnostnú štartovú rampu na ulici Viale Venezia v Brescii postavilo 436 konkurenčných vozidiel. Všetky vozidlá vyrobené v rokoch 1927 a 1957 (na štarte až 61 značiek) patrili k historickým skvostom neoceniteľnej hodnoty, spestrili legendárnu a malebnú trasu pretekov na tisíc míľ. Chopard v tomto roku opäť zaujal pozíciu titulného sponzora a tiež oficiálneho časomerača, čím potvrdil svoj dlhodobý záujem podporovať túto skvelú motoristickú udalosť.

Mille Miglia 2015

Už 33. ročník „najkrajších pretekov na svete“ sa začal pod nádhernou slnečnou oblohou. Všetky posádky odštartovali 14. mája z Viale Venezia v Brescii  a počas nasledujúcich troch dní prešli viac ako 30 miest a obcí medzi Veronou, Rimini, San Marinom, Rímom, Sienou, Pisou a Parmou, aby sa potom vydali späť do východiskového bodu na Viale Venezia. Nadšenie miestnych obyvateľov a hostí bolo obrovské. Mnohí z nich sa počas štartu snažili rozlúčiť s pretekármi, tisíce divákov lemovali ulice na trase, pričom hlasno povzbudzovali účastníkov pretekov. Mille Miglia je vždy „rendez-vous“ automobilových nadšencov z celého sveta, ktorý prichádzajú každý rok, aby sa nadýchali vône benzínu.

small

Tento rok si Karl-Friedrich Scheufele na počesť partnerstva spoločnosti Chopard s Porsche Motorsport vybral so svojou ženou Christine model Porsche RS Spyder 550A, ktorý si požičali z múzea Porsche. Vozidlo bolo vyrobené v roku 1956 pre aktívnu účasť v rôznych automobilových pretekoch.

Zaujímavosťou bolo, že pretekov sa zúčastnil aj syn slávneho tenoristu José Carrerasa – Albert, ktorý je dlhoročným priateľom rodiny Scheufele. Na preteky sa vydal so svojím spolujazdcom Jordim Pascualom v Mercedese Benz 300 SL, ktorý patrí spomínanej vplyvnej rodine. Organizátori Mille Miglia  privítali na štarte niektoré slávne mená za volantom – modela Davida Gandyho, modelku Jodie Kiddovú, dizajnéra Andreu Zagata s manželkou Marellou Rivolta, rovnako ako legendárnych pilotov Jochena Massa a Hansa Herrmanna.

small_1

Chopard a vášeň pre Mille Miglia

Pár dní pred samotným štartom spoločnosť Chopard zorganizovala večeru pre 120 hostí a priateľov v Palazzo della Loggia – úžasnom talianskom paláci zo XVI storočia v samom srdci Brescie. Ďalší deň, hostia a pretekári sa zas stretli na akcii „Chopard Racing Club“, ktorá sa uskutočnila v slávnom Hoteli Vittoria priamo za nezabudnuteľnej zvukovej kulisy burácajúcich motorov. V tomto roku zvíťazil tím zložený z Juana Tonconogyho a Guillerma Berissoniho z Argentíny, ktorý jazdil na Bugatti T 40 z roku 1927.

small_3

Mille Miglia 2015 Race Edition: objavovanie klasického ducha pretekov

Špeciálnu limitovanú sériu luxusných hodiniek tvorí 1000 kusov z ocele a 100 z ružového zlata. Mille Miglia 2015 Race Edition nadväzuje na dizajnové kódy klasických automobilov, ktoré sa zúčastnili pretekov v rokoch 1940 a 1957. Na ciferníku prevláda silný odtieň červenej. Známa „Rosso Corsa“ je jednou z najznámejších „pretekárskych farieb“, ktoré slúžili na identifikáciu národností konkurentov od začiatku 20. storočia až do roku 1960.  Symbolická červená farba reprezentovala Taliansko.

Peter Fritz
Photos: Chopard Press
www.chopard.com
www.1000miglia.it

Mohlo by sa Vám páčiť