Hľadať

Chopard sa zaväzuje k používaniu 100% etického zlata

Chopard sa zaväzuje k používaniu 100% etického zlata

Spoločnosť Chopard, ktorá na luxusnom trhu operuje v oblasti hodinárskeho a klenotníckeho priemyslu predstavila jedinečnú informáciu – od júla 2018 bude v klenotníctve a výrobe hodiniek používať výhradne 100% etické zlato.

 

Dlhodobí priaznivci a priatelia značky Chopard; Colin a Livia Firth, Julianne Moore, modelky a aktivistky Arizona Muse a Noella Coursaris alebo čínsky spevák Roy Wang sa objavili na prezentácii, ktorú predstavilo vedenie spoločnosti Chopard (zastúpené Caroline a Karlom-Friedrichom Scheufele) pred početným publikom na známom veľtrhu Baselworld zameranom na hodinky a šperky. Počas tohto vystúpenia obaja načrtli, ako dospeli k tomuto zaujímavému míľniku.

Chopard definuje „etické zlato“ ako zlato nadobudnuté zo zodpovedných a overených zdrojov, ktoré spĺňa environmentálne a sociálne normy medzinárodne osvedčených postupov.
Od júla 2018 bude zlato v spoločnosti Chopard pochádzať z jednej z dvoch zodpovedných a vysledovateľných trás:
1.  Vyťažené zlato z menších baní, ktoré sú vedené na Švajčiarskom zdužení lepšieho zlata združení (SBGA) či pochádzajú z overenej ťažby.
2. Zlato pochádzajúce z RJC Chain of Custody – ktoré sú súčasťou partnerstva Chopard s certifikovanými rafinériami podľa RJC.

 

Na tlačovej konferencii Karl Friedrich Scheufele, jeden z prezidentov spoločnosti povedal: „Sme nesmierne hrdí na to, že môžeme oznámiť, že od júla 2018 bude všetko naše zlato zakúpené zo zodpovedných zdrojov. Vízia spoločnosti sa sústreďuje na zvýšenie podielu remeselného zlata, ktoré tento šperkársky dom kupuje. Dnes patrí Chopard k najväčším nákupcom zlata. Je to teda odvážny záväzok, ale tento krok musíme urobiť, ak chceme zmeniť životy ľudí (pracujúci v ťažiarskom sektore), ktorí nám svojou prácou umožňujú podnikanie.“

 

Chopard / Peter Fritz

Fotografie: Chopard Press

 

www.chopard.com

 

Mohlo by sa Vám páčiť