Hľadať

Christian Audigier uvádza svoju kolekciu na jar a leto 2008

Sú to už tri roky, čo Christian Audigier vstúpil do sveta módneho priemyslu a všetkých uchvátil svojou novou značkou Ed Hardy.

Tú charakterizujú úchvatné modely tričiek, džínsov, mikín s úžasnými a originálnymi motívmi. Počas krátkej doby sa dostal do povedomia a dnes je hviezdou takmer na celom svete. Jeho neodolateľné modely nosia celebrity zo všetkých kútov planéty, od Miami a LA cez New York až po Paríž.

Christian pochádza z francúzskeho Avignonu. Svoju návrhársku kariéru začal už ako „násťročný“, keď ho objavili „hľadači talentov“ od MacKeen a on navrhol svoju prvú kolekciu ovplyvnenú štýlom Rock n’Rollu. „Moja najobľúbenejšia kapela bola Rolling Stones, takže pre mňa bolo prirodzené navrhovať v tomto štýle,“ vraví Christian.


 Pracoval pre také spoločnosti, ako Levi’s, Diesel, alebo Von Dutch

Ak ide o názov značky – Ed Hardy, ten pochádza od umelca Dona Eda Hardyho, praotca umenia tetovania, ktorý bol Christianovou veľkou inšpiráciou. Hardyho maľby nosia na svojom tele hviezdy a hviezdičky – ako Paris Hilton, Hilary Duff, Ashton Kutcher, či Justin Timberlake. Ed Hardy neuznáva módne trendy, ale drží sa svojich koreňov, ktorými sú tetovanie, rock n´roll a Harley Davidson.
Audigierovi a Hardymu sa podarilo dať dohromady Tattoo, Harley Davidson a punk. Výsledkom je veľmi úspešná značka. Obľúbeným námetom dizajnu sa stalo typicky americké oblečenie – džínsy a tričko. Všetky témy použité v kolekciách Ed Hardy sú prevzaté z tattoo albumov Dona Hardyho a charakterizujú ich provokatívne farby – stelesnenie slobodného štýlu mesta Los Angeles. K spojovacím prvkom môžeme bez okolkov priradiť žiarivé farby, všadeprítomné tattoo motívy. Nechýba ani obraz skríženej lebky, tigrej hlavy, alebo orlích krídiel. V sortimente firmy nájdete tričká, mikiny, tenisky, motorkárske bundy a basebalové čapice.

 „Krstný otec oblečenia v štýle street chic“ – Christian Audigier je dnes výkonným riaditeľom značiek životného štýlu Ed Hardy(TM), Christian Audigier(TM), Smet(TM), Crystal Rock(TM). Špeciálny francúzsky pohľad prezentoval prostredníctvom svojej kolekcie na jar a leto 2008 s názvom „Veľký život“. Audigierova posledná kolekcia inšpirovaná oslobodením Francúzska americkými vojskami v roku 1944, vzdáva hold kráse francúzskeho pôvodu Audigiera a vynaliezavosti jeho adoptovanej domoviny, Spojeným štátom. Vzájomná prepojenosť francúzskeho a amerického štýlu, spätosť kultúr oboch krajín po vojne je ešte stále citeľná, ako v hudbe, tak i v umení a špeciálne v móde.

Audigier do kolekcie začlenil americké „street“ oblečenie z konca sedemdesiatych rokov a začiatku osemdesiatych rokov minulého storočia, pričom tieto znaky spojil s vojenským motívom, ktorý bol v štyridsiatych rokoch 20. storočia rozšírený v celej Európe. Dojem môže byť povojnový, ale módny výzor je stopercentne moderný. „Moja kolekcia“ – uviedol Christian Audigier – „je založená na vízii, ktorá oslavuje celé spektrum a neviazanosť dnešnej americkej kultúry, životného štýlu á la rap, pop a rock and roll.“

Audigierovu netrpezlivo očakávanú šou „Veľký život“ produkuje a riadi vychýrená kreatívna riaditeľka Angelique Masová a Raymond Baltazar. Začlenením vizuálnej naliehavosti mužov v uniformách reprodukovali moderným spôsobom vzhľad Marlene Dietrichovej a šansoniérky Edith Piaf. Vysoko štylizovaný výzor vlasov a mejkapu pochádza od skupiny Cascara Image Group. Módna prehliadka za prispenia pôvodnej elektronickej hudby od DJ Romaina Pellettiho ponúka 20 minút „Veľkého života“.

V prípade, že vás osoba Christiana Audigiera zaujala a chceli by ste sa zoznámiť s jeho kolekciami, navštívte  ONLINE SHOP.

Pokiaľ hľadáte informácie o kolekciách Ed Hardy  v slovenskom jazyku, ponúkame vám RIEŠENIE.

Gabriela Mohrová                     Photos: Ed Hardy

www.christianaudigier.com
www.donedhardy.com

Mohlo by sa Vám páčiť