Hľadať

Detroit miestom prezentácie noviniek značky Bentley

Priaznivci luxusných automobilov sa môžu tešiť na januárovú prehliadku nových modelov značky Bentley, ktorá sa uskutoční v americkom meste Detroit. Uznávaný výrobca plánuje na North American International Auto Show odprezentovať dva príťažlivé kúsky zo svojej tvorivej dielne, oba patria do produkčnej rady Continental GT. Novinky označené Bentley GT Coupé a Bentley GTC Convertible majú nepochybne veľkú šancu zaujať.   


Palivová efektivita a priateľský postoj k životnému prostrediu

Spoločnosť Bentley vstúpila prostredníctvom dvoch nových automobilov do tzv. ekologickej éry a vsadila na priateľskejší vzťah k životnému prostrediu. V praxi to znamená, že modely GT Coupe a GTC Convertible sú palivovo efektívnejšie než ich seniorskí „príbuzní“, s nižším obsahom CO2 vo výfukových spalinách. Hoci spoločnosť oficiálne nezverejnila tento údaj, predpokladá sa, že obe vozidlá budú schopné odjazdiť s plnou nádržou približne 500 míľ (800 km). Presnejšie čísla by sa mala verejnosť dozvedieť začiatkom roka 2012.

Príchod nových modelov V8 Continental je naplnením environmentálneho prísľubu značky Bentley. Naším cieľom bolo vyprodukovať automobil, ktorý ponúkne zlepšenie v oblasti spotreby paliva a redukciu tvorby emisií CO2 o 40%“ stojí vo vyhlásení výrobcu.


Pozornosť upriamená na nové technológie

Vozidlá GT Coupe a GTC Convertible disponujú štvorlitrovým osemvalcovým motorom schopným vyvinúť výkon 373 kW (507 koní) pri 6 000 otáčkach za minútu. Rozbehnúť sa z nuly na šesťdesiatku dokážu za 5 sekúnd, čo sa týka maximálnej rýchlosti, ručička tachometra môže poľahky atakovať hodnotu 180 míľ, resp. 290 kilometrov za hodinu. Oba modely Bentley majú zabudovaný pohon všetkých štyroch kolies a automatickú, osemstupňovú prevodovku AT s prevodovými stupňami umiestnenými bližšie pri sebe. Pri konštruovaní automobilov GT Coupe a GTC Convertible sa výrobca rozhodol využiť tie najmodernejšie technológie vrátane systému priameho vstrekovania paliva doplneného o tzv. vypínanie valcov. Jedná sa o inteligentný spôsob znižovania spotreby pohonných hmôt a emisií. Tento účinný „regulátor“ zabudovaný aj v automobiloch Audi triedy S7 a S6, je vo svete známy pod skratkou CDA (Cylinder Deactivation). Agregát V8 umiestnený v oboch vozidlách Bentley pracuje so systémom rekuperácie energie, pričom vsádza na inovatívne usporiadanie turbodúchadiel a prítomnosť ložísk s extrémne nízkou úrovňou trenia.

V oblasti interiéru dizajnéri opätovne vsadili na luxus a aj preto siahli po relatívne novej stropnej poťahovej látke Eliade. Z materiálov sa tentokrát dostal k slovu eukalyptus. Čo sa týka vnútorného „usporiadania“, zmenila sa dĺžka stredovej konzoly, ktorá končí už zarovno s operadlami predných sedadiel. Kožené poťahy v oboch automobiloch sú k dispozícii v dvoch farebných odtieňoch. Modely Bentley GT Coupe a Bentley GTC Convertible štandardne obúvajú 20 palcové kolesá, v prípade záujmu sa však dajú objednať aj 21 palcovky v diamantovo striebornom alebo čiernom farebnom prevedení. Na vývoji oboch nových modelov Bentley sa spolupodieľal partner spoločnosti VW Group, značka Audi.

Marcel Letko                                                            Photos: Bentley Press

www.bentleymotors.com

Mohlo by sa Vám páčiť