Hľadať

Divadelná dvadsaťštyrihodinovka v New Yorku

Tento rok znamená pre výrobcu luxusných písacích potrieb, ručne vyrábaných exkluzívnych kolekcií a šperkov zaujímavý míľnik. Už tretí rok pokračuje v úlohe hlavného sponzora netradičnej akcie – THE 24 HOUR PLAYS ON BROADWAY. Okrem skvelých divadelných hier, ktoré sa počas 24 hodín odohrajú v American Airlines Theatre, sa tohto eventu zúčastnia mnohé herecké hviezdy.

Spojenie známeho mena Montblanc a divadelného podujatia na Broadway nie je len praobyčajným predstavením prestíže značky, ale má oveľa hlbší charakter – podporu mladých umeleckých talentov prostredníctvom nadácie Urban Arts Partnership. Program nadácie sa zameral na šľachetný cieľ – priniesť umelecké vzdelávacie programy do verejných škôl v New York City a tak ponúknuť možnosť umelecky nadaným žiakom objaviť nové možnosti a priblížiť sa tak k naplneniu svojich snov.

V tomto roku vyhlásila spoločnosť Montblanc po prvýkrát špeciálnu online súťaž, kde ctižiadostiví autori dostali možnosť napísať krátku časť pre jednu z úloh v šiestich divadelných hrách, ktoré sa potom hrali počas eventu 24 hodín hier na Broadway. V tomto roku Montblanc znovu predstavil jedno zo svojich skvostných pier zo špeciálnej edície Ingrid Bergman. A akú úlohu mali mladí súťažiaci? Museli vyriešiť čo najbystrejšie úlohu, ako vytvoriť „malú úlohu“ pre pero v jednej z divadelných hier. Jednoducho, pero Montblanc sa malo objaviť ako súčasť hry bez toho, aby jeho prítomnosť na scéne pôsobila rušivo.

O tom, že 24 HOUR PLAYS ON BROADWAY si obľúbili aj známe hviezdy, svedčilo aj ich aktívne účinkovanie v jednotlivých hrách. Tak mohli diváci obdivovať na divadelných doskách také mená, ako Brooke Shields, Emmy Rossum, Ashton Kutcher či Eva Mendes.

24 hodín hier na Broadway je event, ktorý sa každoročne koná s cieľom podporiť nadáciu Urban Arts Partnership. Ide o šesť krátkych, originálnych, divadelných hier, ktoré sa hrajú počas 24 hodín v American Airlines Theatre. Zaujímavosťou je, že celý proces, ktorého sa zúčastňuje skupina šiestich autorov, režisérov, 24 hercov, dvaja muzikálový herci a produkčný štáb, sa začína už noc pred samotnou show, keď štartuje samotná príprava. Ako prvé je naplánované napísanie desať minútových hier a následné obsadenie úloh. Nasledujúce ráno si režiséri s autormi prejdú scenáre, vyberú si konkrétne hry a naskúšajú ich s hercami. Potom je už všetko v rukách divákov, ktorí potleskom ocenia výsledky tvorivého úsilia jednotlivých umelcov.

NIPOS                                                          Photos: Imagine.net

www.montblanc.com

Mohlo by sa Vám páčiť