Hľadať

DOM PERIGNON ROSÉ, luxus v pravom slova zmysle

Začiatky výroby tohto svetoznámeho vína siahajú až do 17. storočia. Benediktínsky mních Dom Pérignon vymyslel úžasnú myšlienku  – spojiť luxus a víno.

S Dom Pérignon Rosé dosahuje idea luxusu svoj vrchol. Tu sa dimenzia luxusu stáva skutočnosťou. 

Dom Pérignon Rosé nie je pravidlom, ale výnimkou. Predáva sa len v limitovanom množstve, pretože kvalita hrozna „Pinot Noir“, ktorým sa Dom Pérignon vyznačuje je skutočne excelentná. To znamená, že nie každé vinobranie,  poskytuje materiál na „výrobu“ tohto unikátu. Čaro – jantárový odtieň, pomaranč, meď a zlato … Nádherný paradox, ktorý znamená, že „rosé“ nikdy nie je ružové.

 Večná mladosť – na svojej ceste za unikátnosťou si Dom Pérignon stráži svoje tajomstvo „večného života“, ako ináč si môžeme vysvetliť, že aj po jedenástich rokoch má Dom Pérignon Rosé takú nádhernú farbu a dostatok energie. Tento zázrak predstavuje luxus nazývaný Dom Pérignon Rosé.  Víno zo zberu v  roku 1996 má nenapodobiteľnú charakteristiku – podobne ako aj  Dom Pérignon Rosé. Energia  so zrnka hrozna a vzájomná  rovnováha medzi  Chardonnay a Pinot Noir, to je unikát, ktorý má len Dom Pérignon. Táto hra kontrastov, vznešený pôvod a vytríbenosť napomáhajú dosiahnuť vznešený súlad.

„Čo je mimoriadne na tejto odrode?“ – pýta sa Richard Geoffroy, Dom Perignom Chef de Cave.
A zároveň odpovedá: „Určite je to charakteristický „zmäkčený“ výraz tejto odrody“.   Pravidlá ochutnávania Farba – medená ružová s ľahkým nádychom do oranžova.
Vôňa – aróma zrelého ovocia, nektarinky a jahody. Chuť – postupne prechádza od výraznej, ostrej k ľahšej vanilkovo-pikantnej. 

Peter Fritz       Photos: Dom Pérignon Media

www.domperignon.com 

Mohlo by sa Vám páčiť