Hľadať

Dominantná forma – vášeň

Dominantná forma – vášeň

Z talianskej Florencie sa vyšvihol až na vrchol módneho biznisu v jeho najlukratívnejšej oblasti. Drahokamy sa stali jeho každodennými spoločníkmi, vdychuje dušu najoriginálnejším šperkom a náramkovým hodinkám, pre ktoré by každý urobil všetko na svete. Fawaz Gruosi, tvorca značky de Grisogono.

„Úspech de Grisogono ma povzbudzuje v ďalšom napredovaní. Mojou prioritou nie je otázka oddychu, som presiaknutý nápadmi a projektmi.“


Na začiatku

Fawaz Gruosi, tento neúprosný tvorca, priznáva, že jeho život ovplyvňuje vášeň, priateľstvo a láska. A nemýli sa, dokazuje to úžasnými kolekciami, ktoré obdivujú najznámejšie svetové osobnosti.

Príbeh tohto talentovaného a ctižiadostivého muža sa začal odvíjať v meste kultúry, skvelej kuchyne a umenia – vo Florencii. Čaro mesta ho ovplyvnilo a inšpirovalo na ceste k úspechu. Prvé kroky v oblasti šperkov si odskúšal na pozícii obchodného asistenta u známeho klenotníka, ktorého vo veku 25 rokov nasledoval do Londýna. Tu pracoval ako konzultant, aby sa veľmi rýchlo posadil do riaditeľského kresla, v ktorom vydržal štyri roky. Vo svojej tridsiatke zaujal miesto zástupcu rodiny Alizera v Saudskej Arábii a o tri roky sa vrátil do Európy, kde na neho čakala ponuka od známeho Gianniho Bulgariho. Práve v tejto spoločnosti sa Gruosi presadil. Onedlho už riešil všetky dôležité, strategické rozhodnutia. Osud však zasiahol oveľa pozitívnejšie do vývoja kariéry Fawaza. Keď spoločnosť opustil jej zakladateľ Gianni Bulgari, Gruosi premýšľal nad novou výzvou – vytvoriť vlastnú značku. V roku 1993 uzrelo svetlo sveta nové meno na klenotníckom nebi – de Grisogono. Bez akýchkoľvek skúseností, špeciálnej stratégie vstúpil na horúcu pôdu. Jeho jedinou devízou bola kreativita a vášeň pre prácu. Práve táto kombinácia zaznamenala úspech, otvorila nové vízie budúcnosti.


Znamenie osudu

Príbeh o čiernom diamante, aj takýmto spôsobom je možné označiť rast Fawaza Gruosiho. Skúsený odborník, ktorý počas svojho vývoja prišiel do kontaktu s rôznymi významnými ľuďmi z branže, sa znovu rozhodol pokúšať osud. Zamiloval si čierny 190 karátový vzácny, ušľachtilý kameň – The Black Orlov. Diamant neskutočných vlastností s vyžarujúcou mystickou aurou, ktorej čaro nepatrne uberali drobné nedokonalé implikácie. Možno práve táto skutočnosť vyznela v prospech Fawazovho záujmu, jednoducho v klenotníctve nebolo bežné pracovať s týmto kameňom.

Ale nepoľavujúci záujem dohnal Gruosiho, aby sfáral do diamantových baní na celom svete s jedinou utkvelou myšlienkou: zhromaždiť dostatočné množstvo čiernych kameňov. Chcel vytvoriť kolekciu unikátnych klenotov na svete. Presvedčený o prednostiach svojej vízie si uvedomoval, že do tohto segmentu môže priniesť nové dimenzie. Pohodlne, kúsok po kúsku, skladal tento zázrak do finálneho diela. Kombinácie s  rubínmi alebo smaragdmi privítali klienti a profesionáli pozitívne. A tak sa stal čierny diamant poznávacím znamením značky de Grisogono.

V súčasnosti čierne diamanty zdobia náhrdelníky, náušnice, prstene a náramky. Prvenstvo si vyslúžil prístup, excelentné výsledky a veľmi dôležitým faktom zostáva, že čierne diamanty sú overené známym inštitútom gemológie.


Výzvy

Pred nedávnom odhalil Fawaz Gruosi svoje súkromie a predstavil sa ako úspešný muž s vkusom. Skvele zladené interiéry jeho domu, mohutnosť priestorov možno len obdivovať, ale na druhej strane sa za týmto pozlátkom ukrýva množstvo tvrdej práce a častokrát náročných rozhodnutí, ktoré mohli priniesť aj koniec nádejí.
Talentovaný Gruosi zabodoval aj v oblasti inovácií, keď sa rozhodol vstúpiť na pôdu produkcie hodiniek. Prvé hodinky sa objavili na trhu v roku 2000 na výstave v Bazileji pod názvom Instrumento Nomer Uno. Svet mal možnosť spoznať nové kolekcie, kreácie takých modelov akými sú napríklad – Instrumento Doppio, Instrumentino, Lipstick, Instrumento Grande a samozrejme revolučné Occhio a FG One. Celkovo de Grisogono predstavil do dnešných dní viac ako dvadsať druhov hodiniek.
Prostredie diamantov mu tiež nedáva pokoj. Na trh priniesol nové klenoty zo šagrénov, mliečnych, nepriehľadných diamantov nazvaných Icy Diamonds. Nesmieme tiež zabudnúť na gaštanové zlato alebo hnedé zlato, ktoré poukazuje na pravú krásu šperkov.

Momentálne je na svete otvorených 180 obchodných priestorov, trinásť butikov a Fawaz Gruosi nemieni vo svojom tempe rozvoja poľaviť. Stále myslí na nové a nové výzvy.

Peter Fritz         Photos: Luc Frey/ de Grisogono

www.degrisogono.com

Mohlo by sa Vám páčiť