Hľadať

Dovolenka v sedle

Dovolenka v sedle

Objavovať malebné vidiecke miesta a zákutia Anglicka sa okrem turistickej výpravy dá aj z miesta, na ktorom sa každý cíti ako kráľ, z konského chrbta. Očarujúca krajina Dartmoor na juhozápade Anglicka je jedným z ideálnych miest na dovolenku v sedle, počas ktorej návštevník zažije čarovné dobrodružstvo a zároveň si oddýchne.

Dartmoor je plný zvláštností a miest na prebádanie, ktoré sa odporúčajú navštíviť. Divoká a zahmlená krajina plná príbehov a histórie vás nenechá pokojných.

Neolitické kamenné kruhy, pamiatky z doby bronzovej, ušľachtilé staré budovy, záhadné stojace kamene a predovšetkým úchvatné miesta, ktoré sa rozpínajú takmer na rozlohe tisíc kilometrov vám pohladia zrak. Ako však túto rozsiahlu krajinu prebádať? Nachádza sa tu len niekoľko ciest, takže cestovať autom by vás pripravilo o veľkú časť prírodného divadla, pešo by ste mohli vidieť len zlomok čo Dartmoor ponúka a len blázon by sa bicykloval do strmých žulových kopcov a divokého terénu. Jednoznačnou odpoveďou je jazda na koni, o ktorú sa postará Liberty Trials.

Elaine Prior, dáma, ktorá firmu prevádzkuje sa narodila a vyrastala v Dartmoore a má silné puto k vidieckej domovine a nielen to, takisto má veľkú vášeň ku koňom. Spojenie dobrodružstva, kultúry a luxusu predstavuje perfektnú kombináciu pre milovníkov koní.

Kone, ktoré sú k dispozícií sú nebojácne, vznešené, krásne a vytrénované, aby sa vedeli popasovať s akoukoľvek výzvou a nástrahou na spoločnej ceste. Počas výletov si užijete prestávky plné piknikov na vysokej úrovni a oddychu pod holým nebom. Niet divu, že Liberty Trials si napríklad zvolila  aj kráľovská rodinu z Kataru, ktorá je nesmierne náročná.

Nadšenie z pobytu neutícha ani po zosadnutí zo sediel. Jednu z možností na výborné ubytovanie predstavuje bývalý poľovnícky dom vojvodu z Bedfordu, ktorého súčasťou je aj veľkolepá záhrada v anglickom štýle. Rovnako pohodlný je aj hotel Endsleigh s 18 izbami, ktorý pred 10 rokmi Olga Polizzi premenila na oázu anglického vidieka, kde sa dá hrať kriket, alebo relaxovať na čerstvom vzduchu pod dekou a pozorovať západ slnka.

Ak ste pokročilí jazdci, milujete prírodu a ovládate aspoň základy anglického jazyka, Liberty Trials je ideálna možnosť so štipkou adrenalínu a dobrodružstva.

 

Michaela Mičátková

Photos: Dreamstime

 

http://liberty-trails.com

Mohlo by sa Vám páčiť