Hľadať

Elon Musk predstavil projekt superrýchlej medzimestskej dopravy

O projektoch Eona Muska sme už na našich stránkach písali. Veď automobily z dielne spoločnosti Tesla Motors, ktorú vlastní, si obľúbili aj mnohí naši čitatelia. Teraz však prišiel z absolútne „bláznivou“ myšlienkou – so superrýchlou formou dopravy.

Keď automobilka Tesla Motors predstavila svoj projekt elektrického športového auta, všetci zástancovia pravých benzínových tátošov sa smiali. Dnes tieto automobily milujú rôzne hviezdy, ktoré sa predvádzajú s luxusnými modelmi po uliciach LA. A teraz excentrický miliardár a majiteľ Tesla Motors a SpaceX – Elon Musk predstavil projekt superrýchlej medzimestskej dopravy.

Systém Hyperloop označil za skutočne reálny projekt, ktorý by mal najneskôr do desiatich rokov spojiť Los Angeles so San Franciscom. Hyperloop je v podstate špeciálny tubus, v ktorom sa budú pohybovať kabíny (kapsle) s ľuďmi závratnou rýchlosťou až 1 300 kilometrov za hodinu. Obe spomenuté mestá sú od seba vzdialené 600 km, ale pasažieri by cestu mali vďaka novej forme dopravy zvládnuť len za 35 minút.

To bude pokrok, za ktorý si budú cestujúci ochotní určite priplatiť.

DollPem Media / ISIFA                                                           Photos: ISIFA

www.teslamotors.com/blog/hyperloop

Mohlo by sa Vám páčiť