Hľadať

Emirates – pohoda a luxus na krídlach

Emirates – pohoda a luxus na krídlach

Leto sa blíži míľovými krokmi, čo mnohým z nás spôsobuje pravú cestovnú horúčku. Túžba po vzdialených krajinách silnie s pribúdajúcimi dňami v kalendári. Dovolenka, na ktorú nezabudnete, sa môže začať už na palube lietadla. Ak máte záujem o skvelé služby a luxus, rozhodnite sa pre Emirates. Na krídlach tejto spoločnosti sa budete cítiť komfortne.


Tak ako s luxusom a najodvážnejšou architektúrou spájame Dubaj, podobný vzorec platí aj pre leteckú spoločnosť Emirates. Spolu s Etihad Airways a Qatar Airways patrí k najuznávanejším aerolíniám na svete. Povesť si buduje najmä vďaka kvalitným službám a, na prekvapenie, aj veľmi atraktívnym cenám. Z medzinárodného letiska v Dubaji prevádzkuje lety do 150 destinácií na šiestich kontinentoch, od energického New Yorku až po exotické Maldivy.

small

Príbeh Emirates

Letecká spoločnosť, ktorá sa môže pochváliť najväčšou flotilou Airbusov A 380 a Boeingov 777, bola založená v roku 1985. Za jej vznikom stoja šejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum a Maurice Flanagan, ku ktorým sa neskôr pripojil šejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum. Zaujímavsťou je, že šejk Mohammed daroval spoločnosti dva Boeingy 727-200, ku ktorým pribudli dve lietadlá od Pakistanských aerolínií. Prvé komerčné lety spoločnosti smerovali do indického Bombaja, Nového Dillí a pakistanského Karáči. Za najdôležitejšiu však považujeme skutočnosť, že Emirates sa môžu pochváliť najmladšou flotilou lietadiel, ktorú tvoria modely ako gigantický obor Airbus A 380 (75 kusov), Airbus A330–200, Airbus A340–300, Boeing 777–300, Boeing 777–300ER, Boeing 777-200 a Boeing 777-200LR.

small_2

Letecká spoločnosť Emirates sa prezentuje snahou neustále napredovať a uspokojiť rastúci počet klientov. Preto strávila päť rokov prípravami o rozšírenie svojej siete letov. V súčasnosti je pre fanúšikov lietania zaujímavé najmä spojenie do Budapešti. Tento krok s radosťou privítal Jost Lammers, generálny riaditeľ budapeštianskeho letiska Ferenc Liszt International Airport. Emirates sa ako jeden z najväčších globálnych leteckých prepravcov rozhodol, že bude do spomínaného veľkomesta lietať každý deň, navyše lietadlom so širokým trupom. Podľa predsedu spoločnosti Emirates našim maďarským susedom ponúkajú nové možnosti, prostredníctvom ktorých budú z Dubaja spojenia do doteraz menej intenzívne obsluhovaných destinácií ako Sydney, Taipei či Phuket.

small_1

Nepremýšľajte a leťte

O správnosti výberu tejto leteckej spoločnosti svedčí aj každoročná súťaž World Airline Awards, ktorá odhalila hodnotenie klientov svetových leteckých prepravcov. Najlepšie výsledky dosiahli práve Emirates. Cestujúci v rámci hlasovania od roku 2012 hodnotia mieru spokojnosti vo viac ako 40 oblastiach služieb. Ak je pre vás prioritou čistota lietadla a toaliet, kvalitné jedlo, nápoje a palubný servis, môžete si byť istí, že Emirates vás vo všetkých smeroch uspokojí a ako bonus vám ponúkne široký výber novín a časopisov.

small_3

Ak hľadáte atraktívnu prácu, vyskúšajte Emirates

V súvislosti s celkovou štvrtou pozíciou spoločnosti Emirates rastie aj záujem o voľné pracovné miesta. Spoločnosť zamestnáva ľudí až zo 143 krajín, pričom ročne sa o prácu v Emirates uchádza až 400 tisíc záujemcov. V prípade, že sa medzi našimi čitateľmi nájdu záujemkyne o prácu letušky, mali by byť pripravené na vysoké požiadavky. Odmena je však sladká – nielen vo forme atraktívnej finančnej odmeny, ale aj v podobe benefitov, ktoré zahŕňajú preplatené ubytovanie v apartmánoch, karty so zľavami do obchodov, barov či reštaurácií.

Zuzka Matejovičová
Fotografie: Emirates Media

www.emirates.com

Mohlo by sa Vám páčiť