Hľadať

Európsky trh zaplavia do štyroch rokov inteligentné práčky a chladničky

Spoločnosť LG Electronics (LG), ktorá je svetovým lídrom a inovátorom v spotrebnej elektronike, chce počas nasledujúcich štyroch rokov zaplaviť európsky trh inteligentnými elektrospotrebičmi. Ťahúňom majú budú práčky a chladničky.

Vízia spoločnosti LG bola predstavená na výstave IFA v nemeckom Berlíne priamo prezidentom LG Electronics Home Appliance Company, Young-ha Leem. Cieľom bude dosiahnuť do roku 2015 trhový podiel 13% v práčkach a 12,5% v chladničkách (s výnimkou vstavaných chladničiek). Tým by sa spoločnosť LG stala jednotkou na trhu. K tomuto výsledku majú dopomôcť predovšetkým inteligentné elektrospotrebiče.

Zákazníci sú na európskom trhu značne konzervatívni a často uprednostňujú lokálne produkty. LG je napriek tomu na európskom trhu už dostatočne dlho a má tu aj svoje továrne a vývojové centrá. Preto očakávame, že inteligentné LG Smart práčky a chladničky si nájdu svoje miesto a budú vyhľadávaným artiklom,“ uviedol Martin Malý, tlačový hovorca spoločnosti LG Electronics CZ.

Stratégiu spoločnosť LG vsádza na povesť technologického inovátora. Produkty LG majú veľmi nízku spotrebu elektrickej energie a často ponúkajú výnimočné funkcie, ktoré konkurencia vo svojom portfóliu nemá. Teraz prichádza LG aj s riešením inteligentnej domácnosti Smart ThinQTM, ktoré obsahuje Smart Manager, Smart DiagnosisTM, Smart Access, Smart Adapt a Smart Grid.

Smart Manager udržuje informácie o tom, aké potraviny máte v chladničke. Napríklad aj zo supermarketu si môžete cez smartfón prezrieť, čo máte v chladničke a dokúpiť všetko potrebné. LG Smart DiagnosisTM zase pomáha rýchlo vyriešiť problém s elektrospotrebičom bez potreby drahého servisu. Smart Access umožňuje ovládať domáce spotrebiče pomocou inteligentného telefónu aj na diaľku, napríklad z druhého konca sveta. Smart Adapt poradia, čo môžete uvariť na základe ingrediencií, ktoré máte v chladničke, a u práčok pripravuje pracie cykly presne podľa potreby. Smart Grid dokáže využívať čas, kedy máte lacnejšiu elektrinu a tak pomáha inteligentne šetriť.

Ofenzívu začne spoločnosť LG vo Veľkej Británii. Na konci tohto roku tu začne predávať inteligentné chladničky, nasledovať budú inteligentné práčky, rúry a robotické vysávače. Dostupná bude aj unikátna skriňa na uloženie oblečenia LG Styler.

LG plánuje posilňovať svoju pozíciu aj na trhu so vstavanými spotrebičmi, predovšetkým kooperácií s kľúčovými partnermi vo Francúzsku, Španielsku, Taliansku a Nemecku. V rámci tejto expanzie bude LG rozširovať svoj výrobný závod v poľskej Wrocławi. Počas nasledujúcich rokov vzrastie výroba chladničiek zo súčasných 300 000 kusov ročne až na jeden milión. V Poľsku sa tiež nachádza závod na výrobu pračiek, tu sa tiež počíta s výrobou milióna kusov ročne. LG plánuje do roku 2015 vykonať v Európe investície do výrobných závodov o objeme 34 miliónov USD, teda asi 24,9 miliónov eur (750 mil. Sk).

Words & Photos: LG One

www.lge.sk

Mohlo by sa Vám páčiť