Hľadať

Golf na rieke v historickom centre Toskánska

„Najoriginálnejšie ihrisko na svete otvorené len tri dni v roku a navyše na rieke!“ Aj takýmto prívlastkom sa môže popýšiť jedinečný turnaj v toskánskej Florencii, ktorý vďaka svojej originálnej podobe a jedinečnosti priťahuje každoročne mnohých profesionálov.

Veľkolepej udalosti, ktorej naozaj nechýbala pompéznosť, sa v dňoch 18.-20. decembra 2009, za polárnych meteorologických podmienok zúčastnilo 11 profesionálov a jedna profesionálka, zastupujúci 12 golfových krajín. Úlohou pre inak skutočných profesionálov bolo trafiť sa na štyri greeny rôznej veľkosti, rozmiestnené na rieke Arno, z historického mosta Il Ponte Vecchio, čo najviac zo stanoveného počtu odpalov. Zaujímavosťou bola možnosť ranu opakovať v prípade, že loptička skončila v pieskovisku,  čo asi všetkých profesionálov potešilo, pretože s takou možnosťou sa na profesionálnom turnaji ešte asi nikdy nestretli. Na turnaji nechýbali ani také golfové esá, ako Švéd Robert Karlsson, angličan David Lynn, či Diana Luna, jediná predstaviteľka ženského pohlavia, reprezentujúca domáce Taliansko. Víťazom sa stal Nór Jan-Are Larsen a obhájil tak titul z vlaňajška . Odniesol si krištáľovú guľu, ktorú pre víťaza venoval hlavný sponzor a organizátor turnaja firma Conte of Florence.

Naďalej zostáva nenaplnený sen nemeckého profesionála Bernarda Langera, ktorý po finále spred dvoch rokov vyhlásil, že tento turnaj raz musí vyhrať. S týmto netradičným športovým podujatím sa viažu rôzne zaujímavosti, ako napríklad pokus o krádež trofeje futbalovej LIGY MAJSTROV, ktorú nechal priviezť pred dvoma rokmi bývalý hráč AC MILAN Daniele Massaro, mimochodom najvernejší účastník turnaja. Ten sa v rámci exhibície pokúšal umiestniť futbalovú loptu na green z mosta. Je asi zbytočné dodávať, že aj pre takého majstra to bola úloha nad jeho futbalové umenie.

Súčasťou trojdňového podujatia boli aj rôzne semináre z oblasti turizmu a gastronómie. Zúčastnení hráči darovali 10 percent z price money (celkovo 12.500 EURO) na rekonštrukciu mesta Firenze (Florencia), kvôli čomu tento turnaj vlastne vznikol.

Na záver každý z účastníkov vyhlásil, že aj o rok určite opäť príde, aby aj takýmto spôsobom prispel k rekonštrukcii a záchrane historických skvostov Európy, ku ktorým mesto Florencia právom patrí.

Boris Mojto                                          Photos: Press Ponte Vechcio Challenge

www.pontevecchiochallenge.it

Mohlo by sa Vám páčiť