Hľadať

História značky Baume & Mercier

História značky Baume & Mercier

Osobitosť, elegancia, neustála zmena a hľadanie kreatívnej inšpirácie je dedičstvom značky Baume & Mercier od roku 1830.

Story

História Baume & Mercier je budovaná sériou osobných spojení: človek charizmatická osobnosť, ktorý pracuje spoločne v perfektnej harmónii, poháňaný jednoduchou snahou – vytvárať hodinky najvyššej kvality. Korene spoločnosti siahajú do roku 1930 a dedinky Les Bois, v švajčiarskych horách Jura, kde túto spoločnosť založili Louis Victor a Pierre-Joseph-Celestin Baume. O päťdesiat rokov neskôr pokračuje v rozvoji ďalšia generácia zakladateľov a posúva firmu aj do Anglicka. Do Ženevy sa spoločnosť presúva v roku 1920. Baume & Co pokračuje v expanzii do Anglicka a získavaní dobrého mena medzi ženevskými hodinármi. V dvadsiatych a tridsiatych rokoch sa už hodinky Baume & Mercier predávajú na 5 kontinentoch. Svetový úspech značky odštartovalo v roku 1950 uvedenie modelu Marquise. Po niektorých ďalších modeloch bol významným žensky Lenea, zosobňujúci ženskosť a odvah. Za významný pre značku možno označiť rok 1988, kedy sa hodinársky dom stal súčasťou PBM International, skupiny špecializujúcej sa na výrobu a distribúciu luxusných hodiniek, ktorá patrila pod Cartiera. A veľký úspech v tomto zložení sa datuje do roku 1994, kedy sa zrodila vlajková loď hodinárskej značky, model Hampton, ktorý nasledovala skutočná dynastia: Hampton Milleis (1999), Hampton Spirit (2002), Hampton City (2003) a Hampton Classic square (2005).

Baume & Mercier = Celebrity

 Baume & Mercier spolupracovali na svojich reklamných kampaniach s takými osobnosťami svetového filmu ako Meg Ryan, Kiefer Sutherlanda, Kim Basingerova a Gary Sinise. V súčasnosti je imidž Baume & Mercier reprezentujú ďalšie hollywoodske hviezdy – Ashton Kutcher a Teri Hatcher.

Alica Štrbavá        Photos: Baume & Mercier

www.baume-et-mercier.com

Mohlo by sa Vám páčiť