Hľadať

Hublot v Ženeve (2)

Hublot v Ženeve (2)

V Ženeve sa 15. – 19. januára konala prestížna výstava hodiniek, kde mohli milovníci unikátnych a luxusných kúskov objaviť množstvo noviniek. Ponúkame vám druhú sériu noviniek z dielne Hublot.

 

Big Bang Unico Sapphire Galaxy

Farby celej galaxie na vašom zápästí. Nové hodinky Big Bang Unico Sapphire Galaxy pripomínajú Mliečnu dráhu so všetkými hviezdami. Tie môžu mať rôzne odtiene. Veľmi horúce sú modré, chladné zas majú farbu červenú. Práve tieto farebné nuanse boli inspiráciou pre vznik lunety zloženej zo 48 kusov zafírov a ametystov bagetového obrusu. Od ružovej po oranžovú, fuksiovú až po odtiene modrej, oslnivé tóny vzácnych drahokamov dominujú na zafírovom puzdre hodiniek z línie Big Bang Unico.

Značka Hublot ide za hranice bežných možností, v roku 2016 predstavila zafírové puzdro a v tomto fenoméne pokračuje. Ide o veľmi zložitý a technologicky náročný proces výroby puzdier, v prípade nového modelu v transparentnej a čiernej farbe. Syntetický zafír je možné opracovať len diamantom, platí za druhý najtvrdší nerast na svete, preto sa len tak nepoškriabe.

Novinka Big Bang Unico Sapphire Galaxy je pripravená v dvoch variantoch: transparentnej a čiernej, pričom každá je limitovaná počtom 50 kusov. Vo vnútri týchto limitovaných kúskov pracuje skeletový strojček HUB1242 UNICO s chronografom, automatickým naťahovaním a rezervou chodu okolo 72 hodín.

 

 

Sila partnerstva so značkou Ferrari dala vzniknúť limitovanej edícii:

Big Bang ferrari Magic Gold

Pred siedmimi rokmi vzniklo skutočné priateľstvo a plodná spolupráca medzi dvoma značkami rovnakého vyznania. Hodinky z revolučného materiálu Magic Gold oslavujú kolekciu Big Bang Unico a „hovoria“ jazykom Ferrari. Ide o model, ktorý čerpá z oboch značiek – Hublot a Ferrari – len to najlepšie: „formu a funkčnosť“.

V roku 2012 boli predstavené prvé hodinky Hublot v spolupráci s Ferrari – Big Bang Ferrari z patentovaného materiálu Magic Gold. Zlato Magic je inovatívnym materiálom na báze zlata, ktorý je považovaný za extrémne odolný tvrdý kov, ktorý si zachováva kvalitu aj vzácnosť. Je zároveň akousi metaforou medzi dvoma významnými dizajnérskymi domami, búra hranice tvorivosti a inovácií pri zachovaní najvyššej kvality.

Sedem rokov po tom, čo uvidelo svetlo sveta, je Magic Gold jediným 18kt zlatom odolným proti poškriabaniu. Bolo vyvinuté v spolupráci so Švajčiarskym federálnym technologickým inštitútom v Lausanne a je dokázané, že patrí medzi najťažšie zlato na svete. U „obyčajného“ 18kt zlata je podľa Vickersovej hodnoty udávaný odpor 400, tvrdená oceľ má odpor 600, zlato Magic sa blíži k hodnote 1000 (podľa tejto metódy merania). Je vzácne aj preto, že je vyrábané priamo v manufaktúre v Nyone, v špičkovej zlievarni Hublot.

Limitovaná edícia 250 kusov BIG BANG FERRARI MAGIC GOLD oslní 45mm puzdrom zo zlata Magic Gold a lunetou vyrobenou z rovnakého kovu, ktorý poškriabe jedine diamant. Na pozícii 3 je na skeletonovom číselníku viditeľný ukazovateľ nameraných minút a dátumovka, tento subčíselník má evokovať tachometer automobilu. Na opačnej strane, čiže na pozícii 9, je potom ukazovateľ sekúnd, ktorý pripomína tvar vetráku. Kaliber HUB1241 z rodiny UNICO zaručí rezervu chodu 72 hodín a ponúkne automatický chronograf s funkciou flyback.

 

Hublot / Peter Fritz

Fotografie: Hublot Press

 

www.hublot.com

 

 

Mohlo by sa Vám páčiť