Hľadať

Hublot v Ženeve (4)

Hublot v Ženeve (4)

V Ženeve sa 15. – 19. januára konala prestížna výstava hodiniek, kde mohli milovníci unikátnych a luxusných kúskov objaviť množstvo noviniek. Ponúkame vám štvrtú sériu noviniek z dielne Hublot.

 

Hodinárska značka Hublot miluje umenie! Nie je prekvapením, že práve teraz predstavuje dve unikátne modely Classic Fusion Aerofusion Chronograph Orlinski v titane a keramike.

 

Hublot a jeden z najžiadanejších francúzskych umelcov súčasnosti Richard Orlinski spojili svoje know-how a zaslúžili sa tak o vznik exkluzívnych hodiniek, ktoré sú žijúcim stelesnením umelcovho grafického vesmíru. V ňom sú najdôležitejšou formou vyjadrenia samého seba sama uhly, ostré tvary a odrazy svetla. Hrany a fazety na hodinkách sa vzájomne odrážajú, svetlo pláva od puzdra k lunete a od tlačidiel k ručičkám. Všetko je pripravené vo vysokom lesku.

Mať na zápästí kúsok unikátneho umeleckého diela je skutočným zážitkom. Možno ste už prácu francúzskeho umelca Richarda Orlinskeho niekde videli. Jeho pestrofarebné popartové postavy majú podobu zvierat, divokú gorilu s názvom Wild Kong nájdeme na promenáde Croisette v Cannes, krokodíly na slnku zas odpočívajú v Miami Design Districte na Floride.

 

Richard Orlinski modeluje svoje sochy ako by brúsil ten najkrásnejší diamant a nikdy na seba neprestáva klásť vysoké nároky. Rovnako to bolo aj pri navrhovaní hodiniek Classic Fusion Aerofusion Chronograph Orlinski. Viedol ho zmysel pre detail, bol poháňaný vášňou. Umelec a hodinársky velikán Hublot navrhli originálnu časomieru a posunuli hranice tradičných hodinárskych pravidiel. Tento model zmenil čas v umení práve vo chvíli, kedy sa umenie stalo výrazom času.

Novinka je dostupná v dvoch prevedeniach, každý model je limitovaný počtom 200 kusov. Jeden má puzdro, lunetu, tlačidlá a korunku z titanu, druhý zas z modrej keramiky. Hodinky Classic Fusion Aerofusion Chronograph Orlinski poháňa automatický strojček s chronografom HUB1155. Dôraz je kladený na 3D puzdro a skeletový kaliber, čierny kaučukový remienok nechá umelecké dielo vyniknúť.

 

Svetová golfová jednotka predstavuje novinku Big Bang Unico Golf

Hodinárska značka Hublot prichádza s prvými mechanickými hodinkami, ktoré načítavajú v apretúrach na číselníku odpaly aj jamky. Golfisti by mali zbystriť.

 

Golfová jednotka Američan Dustin Johnson, verejnosti známy tiež ako DJ, je povestný tým, že dokáže svoje triumfy perfektne načasovať. Je to momentálne jeden z najlepších golfových hráčov na svete a je to práve on, kto sa stal ambasádorom nových hodiniek značky Hublot, ktoré sú jednoduché, intuitívne a na greene perfektne fungujú. V manufaktúre Hublot bol navrhnutý, vyvinutý a vyrobený nový modul na strojček UNICO, ktorý je špecificky uspôsobený pre hru akou je golf. Strojček MHUB1580 umožní golfistom jednoducho počítať ich skóre, pričom sú hodinky ultraľahké (nevážia ani 100 gramov) a prispôsobené na šport. Karbónové puzdro hodiniek Big Bang Unico Golf je potiahnuté inovatívnym materiálom s názvom Texalium. Ide o unikátny kompozit hliníka a laminátu, ktorý je neuveriteľne ľahký a zároveň odolný. Hodinky Big Bang Unico Golf vyzerajú ako chronograf a sú koncipované ako chronograf.

 

V tomto prípade však nejde o sčítanie sekúnd/minút/hodín, ale o počítanie úderov a jamiek. Jedinečný systém zaisťujúci srdcovky, ktoré sú súčasťou mechanizmu a umožňujú rýchle nulovanie strojčeka. Na pozícii 2 je tlačidlo v tvare puttera, ktoré aktivuje mechanizmus, ukazuje počet rán a načíta odpaly na jamku. Tlačidlo na pozícii 4 umožňuje prejsť na ďalšiu jamku resetovaním sčítačky odpalov na nulu. Sčítačka na pozícii 6 počíta bez nulovania, je tiež ukazovateľom všetkých zahraných odpalov. Tlačidlo na pozícii 8 má tvar t a po stlačení dokáže vynulovať všetky sčítačky, čo robia golfisti po dohratí kola. Praktické „uzamknutie“ tohoto tlačidla otočením o 45 stupňov ocenia hráči predovšetkým v priebehu hry.

Nový kaliber MHUB1580 je skeletový a tak svojmu nositeľovi umožní pohlaď do útrob strojčeka. Súčasťou balenia je ďalší remienok, ktorý sa dá vďaka One Click systému jednoducho meniť. Hodinky sú dodávané v štýlovej krabičke, nájdeme v nej okrem meniteľného remienka tak isto golfovú loptičku a „téčka“ s nápisom Hublot.

 

Hublot / Peter Fritz

Fotografie: Hublot Press

 

www.hublot.com

 

Mohlo by sa Vám páčiť