Hľadať

Inšpirovaný športom kráľov

Inšpirovaný športom kráľov

Spoločnosť Bentley tento mesiac oslávi partnerstvo s džokej klubom na Cheltenhamskom festivale predstavením svojho luxusného modelu SUV – Bentayga by Mulliner, ktorý je inšpirovaný dostihovým festivalom v Cheltenhame, ktorý vyvrcholí dostihmi Cheltenham Gold Cup.

 

Vychádzajúc z bohatej histórie Jockey Clubu, spojenia kráľovskej tradície a úžasných výtvarných diel, vytvorila spoločnosť Mulliner automobil, ktorý je oslavou partnerstva dvoch značiek založených na britskom luxusne a dostihovom dedičstve.

 

Uday Senapati, vedúci technickej prevádzky spoločnosti Mulliner, sa vyjadril na adresu festivalu: „Cheltenhamský festival je všeobecne uznávaný ako jedno z najlepších dostihových podujatí na svete, ktoré ponúka jedinečnú príležitosť k tomu, aby sme tu predstavili jedno z najexkluzívnejších SUV na svete – Bentayga. Tím Mulliner bol hlboko inšpirovaný jazdeckým životným štýlom a to nás priviedlo k tomu, aby sme po prvýkrát použili na automobile Bentley nové materiály a techniky. “

 

Mulliner – príbeh dizajnu
Model Bentayga by Mulliner našiel inšpiráciu vo svete dostihového športu. Exteriér ponúka moderný vzhľad vo farbách „British Racing Green“ (britskej zelenej) a bol zvýraznený čiernymi líniami a tiež čiernou farbou doplnené disky kolies, aby auto pôsobilo silným dojmom buď v meste či na vidieku. Vozidla si v každej situácii zachováva sofistikovaný vzhľad.

Mulliner použil svetlomodrý kontrastný steh na čalúnení dverí a sedadiel. Dyha „burr walnut“ je vytvorená tak, aby pripomínala luxusné spracovanie nádherného starožitného nábytku v súkromných priestoroch džokej klubu. Panel dverí pre cestujúcich je doplnený zlatou kôrou, ktoré tak pôsobia, akoby boli vyzdobené šperkom. Na každom sedadle sa nachádza vyšívanie s džokejom na koni, ktoré jasne naznačuje spojenie s dostihovým športom.

 

Peter Fritz / Bentley Press

Fotografie: Bentley Press

 

www.bentleymotors.com

 

Mohlo by sa Vám páčiť