Hľadať

Jachty Wally – vášeň premenená na úspech

Spoločnosť Wally je svetovým lídrom vo výrobe jácht z kompozitných materiálov. Táto firma vznikla v roku 1993 a predstavila nové typy lodí, ktoré úspešne zmenili celý koncept rekreačnej plavby na plachetniciach. V roku 2001 vstúpila Wally na trh s motorovými jachtami, predstavila tri rôzne projekty spájajúce dokonalý dizajn a technológie. Jej cieľom bolo vyvinúť nový typ plavidla, podobne ako pri plachetniciach.

Wally sa však nezaoberá iba „morskými“ záležitosťami – v roku 2000 vznikla jej dcérska firma Wallyski. Nie, písmená SKI nie sú preklepom, skutočne sa jedná o lyže. Konkrétne o lyže vyrobené z karbónových vlákien v limitovanej edícii. Firma stavila na technológiu, s ktorou uspela pri konštrukcii lodí.

Do apríla tohto roku vyrobila spoločnosť Wally už toľko exkluzívnych plavidiel, že keby sa uložili do jedného radu za sebou, ich dĺžka by bola spolu (bez 20 metrov) 2 kilometre. V procese výroby sa momentálne nachádza ďalších 460 metrov „jachtoviny“. Výnimočnosť lodí značky Wally dokazuje aj celý rad ocenení, ktoré získala. Spomeňme aspoň niekoľko: Esense v roku 2007; ADI, MYDA, či Best sailing yacht under 36 meters v roku 2004.

Za úspechom spoločnosti stojí 50-ročný talian Luca Bassani Antivari. Morské plavidlá sú jeho životom už 36 rokov. V 70. až 90. rokoch minulého storočia sa zúčastňoval na jachtárskych súťažiach v mnohých kategóriách, kde vyhral celý rad ocenení. Sám vlastní 25 lodí, niekoľko ďalších spravuje. Jeho vášeň pre svet týchto vodných limuzín potvrdzuje aj to, že je členom štyroch prestížnych jachtárskych klubov: New York Yacht Club, Yacht Club Costa Smeralda, Yacht Club Italiano, Yacht Club de Monaco.

Antivari vyštudoval ekonómiu na Bocconi University v Miláne, v roku 2004 okrem toho získal čestný diplom v oblasti industriálneho dizajnu na University of Architecture v meste Genoa.

V priebehu niekoľkých rokov od založenia sa Antivariho firma stala vo svete luxusných a technologicky vyspelých plavidiel ikonou. Antivari a jeho Wally sú dôkazom toho, ako sa z vášne môže stať dokonalý a úspešný biznis.

František Kvarda     Photos: Gilles Martin-Raget/Wally Press

www.wally.com

Mohlo by sa Vám páčiť