Hľadať

Japonské očakávania sa nenaplnili

Fanúšikovia dostihov, ktorým sa podarilo sledovať dostihy Prix de L`Arc de Triomphe (Cena víťazného oblúka), aj keď na prostredníctvom internetovej TV, mohli zostať v určitých momentoch prekvapení. Osemtisíc turfmanov z Japonska prišlo osláviť víťazstvo miláčika Orfevra, ktoré sa však nekonalo.

Okolo osemdesiattisíc priaznivcov športu kráľov zaplnilo tribúny parížskeho hipodrómu Longchamp, aby si vychutnali prvú októbrovú nedeľu a oslávili víťaza najbohatších dostihov na svete Prix de L`Arc de Triomphe s dotáciou 4,8 mil. euro.

Do Paríža dotiahlo aj osemtisíc fanúšikov z Japonska, ktorí si prišli vychutnať víťazstvo japonského rýchlika Orfevra. Tento päťročný víťaz japonskej trojkoruny z roku 2011 si už atmosféru parížskeho dostihového sviatku vychutnal, keď skončil druhý za víťaznou Solemiou. Tentoraz bol cieľ jednoznačný – zvíťaziť a získať prestížnu výhru. Osud to však opäť zriadil inak. Ani početná japonská kulisa nepomohla a Orfevre kapituloval aj po druhý raz a zas na druhom mieste, keď ho znova predstihla kobyla Treve s džokejom Thierrym Jarnetom v sedle. Christophe Soumillon tak opäť nedosiahol na najvyššiu métu.

Prix de L`Arc de Triomphe nie je len oslavou plnokrvníkov a odvážnych džokejov, ale aj prehliadkou dámskej krásy a veľkolepých klobúkov. Okrem toho sa tu vždy objavujú známe osobnosti. Tento rok sa stal ambasádorom Ceny Víťazného oblúka herec Christopher Lambert.

Empory & Moore                                                                        Photos: ISIFA

www.prixarcdetriomphe.com

Mohlo by sa Vám páčiť