Hľadať

Jarná lyžovačka pod alpským slnkom

Aj keď zimné dni sú pomaly za nami, mnohí z nás by pri radovánkach na bielych svahoch s radosťou zotrvali aj počas prichádzajúcich jarných dní, aby si užili vrchol tohtoročnej lyžiarskej sezóny, prípadne sa navnadili už na tú letnú.

Ak obľubujete  horúce vysokohorské slnko,  radi lyžujete a zvládnete pár kilometrov cestovania navyše, ponúkame vám jedinečné miesto v rakúskych Alpách, kde  si prídu na svoje všetci milovníci pohody, majestátnosti a čistého alpského vzduchu.

Najkrajší celoročný lyžiarsky rezort v susednom Rakúsku, známy svojimi veľkolepými svahmi, super modernými vlekmi a malebným okolím, a to všetko 365 dní. Na tých z vás, ktorí si nenechajú ujsť jarnú lyžovačku čaká  do konca mája v údolí „Zillertall“ neďaleko Insbrucku 70 kilometrov zjazdoviek siahajúcich až do výšky 3228 m.n.m. s perfektne upraveným prachovým snehom. Už len výstup dvojlanovkou pod samotný ľadovec robí z „výletu“ jedinečný zážitok. Celkovo je vám k dispozícii 32 lyžiarskych vlekov a lanoviek. Obloha je k vám tak blízko, že by ste sa jej najradšej dotkli. Tento pocit umocní aj panoramatická terasa v tej istej nadmorskej výške, ktorá ponúka úchvatný pohľad na neďaleký ľadovec Glosslockner 3797 m, na juhovýchodné  Dolomity a dokonca smerom na sever i na Zugspitze (2963m) – najvyšší štít Nemecka. Najmä  počas jesene nie je ničím výnimočný častý, nádherne čistý výhľad až do vzdialenosti 100 km.

Na ploche 270 hektárov sa rozprestierajú zjazdovky a k dispozícii je aj najdlhšia a najťažšia novootvorená zimná zjazdovka s dĺžkou 12 km – s prevýšením 1750 metrov pod názvom Glacier Tour. Ideálne miesto najmä pre vyznávačov extrémneho snowboardingu s množstvom umelých prekážok.

A keď začne páliť to pravé letné slnko v najmalebnejšom  rakúskom lyžiarskom stredisku, zostáva v prevádzke stále 18 kilometrov zjazdoviek a 10 vlekov. Najdlhšia z nich meria 2 km a končí priamo pri slnkom zaliatej panoramatickej terase, pri reštaurácii Tuxer Fernerhaus vo výške 2260 metrov nad morom.

Po náročnom dni plnom lyžovania vám pobyt určite spríjemní čas strávený v jednom z najlepších miestnych hotelov, priamo v centre dedinky Tuxer, odkiaľ vedú cesty do určite najrozprávkovejšieho alpského údolia „Zillertall“, ktoré sa pýši so zjazdovkami (220 km) a množstvom luxusných, prevažne rodinných hotelov.

Alpský štvorhviezdičkový hotel Tuxerhof ponúka všetko, čo je „balzamom na dušu“. S kapacitou 100 lôžok, z toho 13 suites a 5 apartmánov ponúka gurmánske menu o piatich chodoch podľa vlastného výberu. Viac ako 1600 m2 novootvoreného „ALPIN SPA“ ponúka to najlepšie všetkým  milovníkom relaxu. Toto centrum ponúka návštevníkom tri vnútorné bazény, vonkajší relaxačný bazén, rôzne sauny, slaný kúpeľ, meditáciu pri ohni, relax na vodných posteliach, masáže a  aroma-terapeutické liečby.

Ak by ste trávili večer radšej v spoločenskom a luxusnejšom prostredí, stačí len pár minút cesty navyše a môžete si vychutnať malebnosť horského mestečka Mayerhofen. Nedáte sa zlákať aj vy na jarnú lyžovačku?

Boris Mojto                                          Photos: TUX Press, Mayerhofen Press

www.hintertux.com
www.tux.at
www.tuxerhof.at
www.mayrhofen.at

Mohlo by sa Vám páčiť