Hľadať

Jedinečný experiment s umením v Londýne

Londýnsky veľtrh umenia je vo Veľkej Británii považovaný za najväčší a najetablovanejší moderný britský veľtrh súčasného umenia.

Prvý raz sa konal v roku 1988 a odvtedy každoročne združuje stovky veľmi prísne vybraných galérií, prezentujúcich práce múzejnej kvality moderných britských umelcov po boku mladých novoobjavených talentov. Na veľtrhu nájdete široké spektrum umelcov zo začiatku 20.storočia až po najmodernejšie súčasné umenie.

 Londýnsky veľtrh umenia pritiahol aj v tomto roku (16. – 20.1. 2008) pozornosť vyše 24,000 ostrieľaných i začínajúcich zberateľov a poskytol tak galériám príležitosť obnoviť vzťahy s existujúcimi klientmi, či rozvíjať nové kontakty.

Umelecké projekty prezentovalo 20 galérií z Veľkej Británie, Francúzska, Švajčiarska a Holandska. Predstavili sa početné kurátorské výstavy, ktoré zahŕňali súčasnú maľbu a kresbu, širokú škálu sôch    a inštalácií, fotografií a videa. Umelecké projekty ponúkajú obchodníkom príležitosť experimentovať, ukázať aj menej komerčné práce a predstaviť osobitosť svojich galérií s profilom nových talentovaných umelcov.

 London Art Fair je známy jedinečnou atmosférou, a to nielen pre galérie, ale i návštevníkov, ktorý  sa môžu stretnúť a nadviazať obchodnú spoluprácu. Silný marketing zabezpečuje pravidelný tok návštevníkov na všetkých troch večerných recepciách určených pre vybrané skupiny hostí, vrátane reprezentantov mesta, advokátov a ďalších vysoko postavených ľudí z oblasti biznisu.

Obr. 1: Henry Moore
‚Reclining Figure‘
19.8 x 28.8cm (7 6/8″ x 11 1/4″)
Courtesy of Adam Gallery

Obr. 2: Marilene Oliver
Womb Axis detail
2007
130x75x120 cm

Courtesy of Beaux Arts London Gallery

Gabriela       Photos: London Art Fair Press

Viac informácií o veľtrhu nájdete na www.londonartfair.co.uk

Mohlo by sa Vám páčiť