Hľadať

Jelínkov vizovický „košt“ tento rok už po desiaty raz

Už tradične se koniec augusta v spoločnosti RUDOLF JELÍNEK niesol v duchu hodnotenia toho, čo predchádzajúca sezóna priniesla.

Záujemcovia o zhodnotenie svojich páleniek posielajú vzorky do likérky, kde nezávislá degustačná komisie zložená z 247 členů ocení tie najlepšie destiláty v niekoľkých kategóriách. „Vizovický „košt“ má medzi pestovateľmi výbornú povesť a takisto prestíž. Tento rok nám prišlo 1209 vzoriek, čo je druhý najvyšší počet za desaťročnú históriu koštu,“ komentuje úspechy vizovického „koštu“ Zdeněk Chromý z RUDOLF JELÍNEK a.s. Tohtoročný Jelínkov vizovický „košt“ sa konal 24. 8. 2012. Už na druhý deň ráno bol k dispozícii katalóg s výsledkami.

Komisia všetky doručené vzorky ohodnotila v nasledujúcich kategóriách: slivovica, hruškovica, mahuľovica, čerešňovica, jablkovica a ostatné Najpočetnějšia bola aj tento rok slivovica. Hodnotilo sa hneď niekoľko kritérií, a to chuť, vôňa, jemnosť a dĺžka trvanie chuťového vnemu (perzistencie). Ocenených bolo najlepších sto vzoriek, pričom bol vybratý absolútny víťaz, ktorý získal prestížny pohár a trojlitrový budík slivovice.

Words & Photos: Botticelli

www.rjelinek.cz

Mohlo by sa Vám páčiť