Hľadať

Jesenná aukcia obrazov ART INVEST s výhodnými cenami

Aukčná galéria ART INVEST ponúkne na svojej 8. aukcii výnimočnú kolekciu umeleckých diel. Dražiť sa bude v nedeľu 20. novembra 2011 o 14.00 hod. v hoteli Carlton v Bratislave. Najdrahším dielom ponúkaným na aukcii bude obraz Ladislava Mednyanszkého Žena v lese s vyvolávacou cenou 84 000 eur.

Okrem Mednyanszkého, stúpenca impresionizmu a barbizonskej školy, sa môžu milovníci a zberatelia výtvarného umenia tešiť na diela galandovcov, ktorí sú označovaní za legendy slovenskej moderny. Zaujímavosťou je, že Galéria ART INVEST stanovila vyvolávacie ceny niektorých diel hlboko pod trhovú cenu, pričom rozdiel predstavuje až 10 000 eur. Napríklad olej Únos od Vladimíra Kompánka má vyvolávaciu cenu 2 300 eur, jeho trhová cena je pritom okolo 7 000 eur. Olejomaľba od Rudolfa Krivoša Biologický stĺp I., ktorého trhová cena je 8 000 eur, sa bude dražiť za vyvolávaciu cenu 4 800 eur. Ďalšie dielo od R. Krivoša Portrét E.D. bude v ponuke za 4 500 eur, pričom jeho trhová cena je 8 000 eur. Obraz od Mariána Čunderlíka Archaická postava má vyvolávaciu cenu 6 000 eur a trhovú cenu 10 000 eur. Dielo Martina Benku Vo vinohrade má vyvolávaciu cenu 17 000 eur a jeho trhová hodnota je až 27 000 eur.

Za pozornosť stojí aj olejomaľba Pri trati od Konštatnína Bauera, ktorá je absolútnou zberateľskou raritou na trhu s umením, keďže autor zomrel veľmi mladý a jeho diela sa na trhu s umením takmer vôbec nevyskytujú. Navyše je toto dielo publikované v odbornej literatúre z roku 1964,“ vyzdvihol Michal Volčko, konateľ spoločnosti ART INVEST.

Medzi ďalšími zaujímavými dielami na aukcii budú drevoryty od francúzskeho impresionistu Paula Gaugina a dve diela od Andyho Warhola. Galerijným dielom Povrazolezec z obdobia štyridsiatych rokov 20. storočia bude na aukcii zastúpený jeden z najznámejších slovenských maliarov Vincent Hložník. Slovenskú modernu budú na aukcii predstavovať nielen Galandovci, ale aj autori ako sú E. Nemes, M. A. Bazovský, J. T. Mousson, V. Erdélyi, E. Zmeták, A. Brunovský a ďalší.

Words: Kharisma                                                          Photo: Archive

www.artinvest.sk

Mohlo by sa Vám páčiť