Hľadať

Keď bloger a MINI tvoria životný štýl

Keď bloger a MINI tvoria životný štýl

Prestížny projekt #BLOGERROKA už po druhýkrát zverejňuje v desiatich kategóriách TOP rebríček najlepších blogerov na Slovensku za minulý rok.

Pod blogom rozumieme webovú stránku, na ktorú pravidelne prispieva jednotlivec. Blog je aktualizovaný on-line „osobný denník“. Ten, kto prispieva na blog, je bloger. Je to miesto, kde sa bloger delí o svoje myšlienky a o svoje vášne. Bloger na webovej stránke publikuje svoje názory, postrehy, fotky, videá, odkazy či komentáre prostredníctvom chronologicky zoradených príspevkov. Blog môžu prevádzkovať aj firmy ako „firemný blog”.

Víťazmi a najlepšími blogmi a blogermi na Slovensku sa v jednotlivých kategóriách v roku 2015 stali:
• Zdravý životný štýl – Dušan Plichta
• Krása – Moma Horňáková
• Cestovanie – Photo and Traveling
• Gastronómia – blog Terapia jedlom
• Móda – Fresshion
• Život, umenie & kultúra – blog LifeReset, ktorý obhájil minuloročné víťazstvo.
• Ekonomika, spoločnosť a biznis – Môj verejný zápisník
• Informačné technológie & inovácie – Kamil Aujesky
• Firemný blog – WebSupport
• Špeciálna kategória – Video blog – GoGoMANTV

Projekt #BLOGERROKA predstavuje na Slovensku jedinečný koncept. Za necelé dva roky sa podarilo zmapovať a vytvoriť unikátnu platformu blogerov a vlogerov, ktorí súťažia v desiatich kategóriách.
Milan Stupka, Corporate Communications Manager automobilovej značky MINI, uviedol: „Blahoželáme blogerom nominovaným do jednotlivých kategórií a špeciálne víťazom.
Sú to ľudia, ktorí majú otvorenú povahu aj myseľ a vďaka tomu prinášajú do online sveta originálne príbehy zo svojich ciest, z oblasti módy a dizajnu, zdravého životného štýlu, ekonomiky a z IT. Tu vidíme spoločného menovateľa s automobilovým originálom značky MINI v podobe otvorenej novinky MINI Cabrio, ktoré bolo gestorom dvoch kategórií – Cestovanie a Móda.“

Keď bloger tvorí životný štýl
Jana Malaga, organizátorka súťaže #BLOGERROKA 2015, dodala: „Vďaka práci na sociálnych sieťach budujú blogeri a YouTuberi okolo seba komunitu, pre ktorú sú inšpiráciou. Používajú rôzne komunikačné kanály, ale len do tej miery, aby ich dokázali napĺňať obsahom. Tak vťahujú čitateľov a fanúšikov do svojho života, pravidelne s nimi komunikujú, a vďaka tomu prinášajú do online sveta kúsok ľudskosti, ktorú čitateľ spontánne hľadá.
Ľudia venujú čoraz viac času sufrovaniu na mobile či tablete. Hľadajú, kde sa ubytovať, ako začať športovať, čo zdravé si uvariť, kúpiť, alebo len relaxujú a vyhľadávajú cenné rady. Každá ich otázka začínajúca sa slovom „ako“ je presmerovaná na unikátny autorský obsah. Všetky tieto cesty vedú do online sveta blogov, ktorý je dokonale pripravený, aby poskytol všetky relevantné informácie.
Vzhľadom na množstvo údajov na internete vstupuje do hry faktor výberu správnych zdrojov a relevantných informácií. Práve osobný prístup pomáha blogerom uspieť v online prostredí. Bloger má meno, môžete ho stretnúť na ulici, poznáte jeho osobný príbeh, a to z neho robí prirodzený magnet.“

Gastronómia a slovenskí blogeri
Medzi najčastejšie otázky v každej domácnosti patrí: „Čo uvariť?” Keď sa už inšpirácia nedostaví ani po treťom otvorení chladničky a zaprášená kuchárska knižka nie je svojím obsahom dostatočne atraktívna, vedie väčšina ciest automaticky na internet. Online svet poskytuje plno receptov a vybrať z nich ten pravý je niekedy poriadna drina.
Prečo ale ľudia varia podľa food blogerov? Pretože food blogeri ponúkajú viac ako iba zoznam ingrediencií a postup, ako jedlo pripraviť. Neprezentujú len recepty, ale odhaľujú celý príbeh, ktorý adresáta už pri čítaní vtiahne do kuchyne a ponúka mu možnosť interakcie.
Bloger spolu s receptom otvára príbehy o chuti, vášni, o pocitoch z jedla a z jeho prípravy. Je to príbeh o tom, ako bloger sprístupňuje intimitu svojej kuchyne, svoje pocity či chute, ktoré zhmotňuje v slovách a vo fotografiách. Na Slovensku je takýchto blogov, našťastie, dosť. Ak na niektorý z nich narazíte, budete sa vracať vtedy, keď budete hľadať inšpiráciu, čo uvariť, ale aj vtedy, ak zatúžite po relaxe. Slovenskí foodblogeri, ktorí si získali fanúšikov svojich jedál, dnes stoja pred neľahkým rozhodnutím a životnou križovatkou. Zo všetkých strán dostávajú ponuky, aby sa začali vareniu alebo pečeniu venovať profesionálne. Dostávajú objednávky, volajú ich do spolupráce na rôznych projektoch. Bude ich však toto umenie baviť aj vtedy, keď sa z ich záľuby stane práca?


Lifestyle

Slovenské ženy sa chcú páčiť! Na základe počtu prihlásených blogeriek do projektu #BLOGERROKA za rok 2015 vedie jednoznačne Lifestyle. Slovenské blogerky píšuce o kráse, móde a zdravom životnom štýle, sa za uplynulý rok čoraz častejšie dostávali z online stránok na stránky časopisov, do televíznych relácií, a sú poradkyňami či editorkami. Zo dňa na deň sa z nich stávajú úspešné ženy. Prečo? Pretože robia to, čo ich baví. Je príjemné stretnúť sa s nimi a počúvať, ako s vášňou a s iskrou v oku komentujú novinky, trendy a rozprávajú o svojich plánoch. Sú otvorené všetkému novému a informácie nasávajú ako špongia. Vďaka ich otvorenej povahe prinášajú originálne kombinácie a pri čítaní ich blogov túžite po tom, aby sa stali vašou novou kamarátkou. Mnohí podľahli ich čaru, mnohí ich sledujú a keď zavesia na Facebook nový post, ihneď preklikávajú aj na ich nový príspevok na blogu.

Zaujímavé sú i štatistiky projektu #BLOGERROKA. Minúta a pol. Tak často pribúdali obľúbeným blogom a vlogom hlasy počas semifinále. Do súťaže sa nominovalo 503 blogerov, ktorí splnili kritériá. Celkovo získali 43 000 hlasov; viac ako 77 % hlasujúcich tvorili ženy. Web blogerroka.sk navštívilo cez mobil a notebook 51,6 % ľudí a najväčší záujem o projekt mali osoby vo veku od 18 do 34 rokov, čo predstavuje viac ako 69 % zo všetkých zúčastnených.

Words & Photos: BMW Group
www.bmw-groupm.sk

Mohlo by sa Vám páčiť