Hľadať

Kenzo Amour, symbol lásky a slobody

Slávny módny dom Kenzo, založený v 70-tych rokoch v Paríži, predstavil prvú vlastnú líniu kozmetických produktov oveľa neskôr ako konkurencia. Bude to znieť skutočne prekvapujúco, ale debutová dámska vôňa značky „Kenzo“ sa objavila v špecializovaných predajniach a butikoch až v roku 1988! Schéme produkcie kvalitných výrobkov len v istých časových intervaloch ostal renomovaný módny dom verný dlhé roky. V tomto smere sa napríklad odlišoval od konkurencie, ktorá prezentovala zaujímavé novinky zo sveta vôňí častejšie.

V roku 2008 však predsa len prišlo k prehodnoteniu schémy produkcie. Kým predtým sa módny dom zdráhal zúčastniť sa „kozmetického maratónu“ a vyrábať viac než 1-2 parfémy každý druhý-tretí rok, postupne dospel k záveru, že myšlienka osvojená konkurenciou by mohla priniesť zaujímavé obchodné výsledky. Od schválenia zmeny stratégie sa teda výber produktov značky Kenzo rozšíril. Parížsky módny dom začal prinášať na trh novinky čoraz častejšie, predovšetkým s cieľom osloviť dámy hľadajúce v opojnom svete parfumov čosi magické. Nová vôňa ich mala dokonale uchvátiť a spríjemniť im prekrásne momenty života.  

Parfémom Kenzo Amour módny dom skutočne zabodoval. Výrobok predstavený na verejnosti v roku 2006 sa stal komerčným hitom a zároveň vzorovým modelom úspešného kozmetického produktu. V pozadí príťažlivej vôňe stál uznávaný a obdivovaný Olivier Cresp, hrdiaci sa prívlastkom „božský parfumér 21. storočia“. Rodáka z „kvetinového“ mestečka Grasse neovenčili kritici superlatívmi len tak bezdôvodne, o jeho citlivom nose kolujú vo svete veľké chýry. Cresp sa podieľal na tvorbe niekoľkých unikátnych vôňí, ktoré aj v súčasnosti patria medzi najobdivovanejšie v Európe, Amerike, či Ázii. Legendárne parfémy Dolce & Gabbana Light Blue, Kenzo L’Eau Par Kenzo, Nina Ricci alebo Nina Paco Rabanne, to všetko je dielom majstra Crespa. Zoznam by však ani zďaleka nebol úplný bez fantastickej vonnej kompozície Thierry Mugler Angel, ktorú možno pokojne zaradiť medzi trojicu najfascinujúcejších na svete.

Osobité čaro má rozhodne aj parfum Kenzo Amour. V tomto prípade sa Cresp nechal inšpirovať orientálnou exotikou, ale aj zvláštnymi, až snovými predstavami. Pred očami mal obraz dvoch zaľúbených mladých ľudí, ktorí putovali obrázkovo krásnou krajinou Japonska, Vietnamu a Indie. Luxus i čaro miestnej prírody sú výnimočným spôsobom zachytené v šarmantnej, veľmi zmyselnej vôni obahatenej o aromatické tóny pižma, čerešňového kvetu, bieleho čaju, vzácneho dreva thanaka a vanilky. Parfum prebúdza senzualitu a melanchóliu, inšpiruje a ukľudňuje. Sladké kvetinové akordy sa výnimočne dopĺňajú s ostatnými vonnými zložkami a spolu dotvárajú vzrušujúcu, ucelenú kompozíciu. Výrazná, avšak príjemná aróma vanilky, ktorú je možné cítiť na hodvábne jemnej pokožke, patrí ku charakteristickým črtám parfumu. Parížsky módny dom sa rozhodol pripraviť dokonca aj o čosi ťažšiu vôňu z radu Kenzo Amour, určenú pre večerné použitie. Dobre rozpoznateľnú kvetinovo-drevitú kompozíciu vytvorila spoločne s Olivierom Crespom Daphné Bugey.

Kozmetický výrobok Kenzo Amour by mal byť poctou skutočnej láske a silným citom. Aj preto má flakón čiastočne podobu zvodných kriviek ženy a zároveň formu elegantného vtáka, šíriteľa vznešených emócií, pocitov spolupatričnosti a slobody. Fľaštičku z lakovaného skla určenú pre uskladnenie parfému navrhol Karim Rashid, dizajnérska ikona a osobnosť dostatočne rešpektovaná v kozmetickom priemysle. Inšpirovať sa nechal prácou rumunského abstraktného sochára Constantina Brancusiho. Rashid sa angažoval v projektoch módneho domu Kenzo aj v minulosti, vtedy mal na starosti vytvoriť čo možno najpôsobivejšie fľaštičky pre uskladnenie vonných esencií Kenzo Summer a Kenzo Ryoko. Práve výber správnych ľudí pri projekte Kenzo Amour sa podpísal na mimoriadnom úspechu z roku 2007, keď bol parfum označený za najlepšiu dámsku vôňu. Drvivá väčšina ľudí vedela prečo.

Marcel Letko                                                          Photos: World Press

www.kenzoparfums.com

Mohlo by sa Vám páčiť