Hľadať

Kolekcia, ktorá skrášli hviezdy na červenom koberci

Kolekcia, ktorá skrášli hviezdy na červenom koberci

S približujúcim sa dátumom Medzinárodného filmového festivalu v Cannes, mnohé spoločnosti začínajú „zbrojiť“ a pripravovať tie najúčinnejšie a najluxusnejšie zbrane, ktoré na červenom koberci predstavia hviezdy filmového plátna. Aj šperkársky dom Chopard nenecháva nič na náhodu. Pri tejto príležitosti navrhol nádhernú kolekciu, za ktorou stojí  kreatívna šéfka Chopard Caroline Scheufele.

Hymna ženskosti a krásy – takýmto spôsobom možno charakterizovať výnimočné šperky, ktoré o niekoľko týždňov vyzdobia najväčšie herečky na červenom koberci. Chopard patrí k dlhoročným partnerom festivalu v Cannes a z jeho dielní pochádza aj legendárne ocenenie „zlatá palma –  palme d’or“. Okrem tohto známeho ocenenia však Caroline Scheufele neúnavne pracuje na skrášlení významných filmových osobností, na ktoré čaká červený koberec. Tento rok sa Chopard rozhodol čerpať z tajného sveta zážitkov a osobných intuícií, ktoré ponúkajú nádherné, veľkorysé a tajomné odhalenie. Nová kolekcia je inšpirovaná všetkým: architektúrou, umením, literatúrou či filmom.

Prvé informácie poukazujú na jedinečnosť kolekcie, v ktorej vyniká náhrdelník zo skutočného peria inšpirovaný tradičnými zručnosťami a remeslami národov obývajúcich mongolskú plošinu. Netradičný šperk spája nádherné vyrezávané detaily, ktoré zdobia drahé kamene, perličky a spomínané perie.

Výsledné dielo je výsledkom remeselného majstrovstva šperkárov z dielní „Chopard High Jewellery“, ktoré patrí k jedným z najväčších vo Švajčiarsku. Pracuje tu viac ako 45 špecializovaných remeselníkov. Kombinácia tradičných remesiel a technických inovácií sa vyznačuje aj neustálym využívaním nových materiálov.

Nové modely tejto pôsobivej kolekcie odhalia na červenom koberci počas jedného z najvýznamnejších filmových festivalov, ktorý sa bude konať od 8. do 19. mája 2018 vo francúzskom Cannes.

 

Chopard / Peter Fritz

Fotografia: Chopard Press

 

www.chopard.com

Mohlo by sa Vám páčiť