Hľadať

Kráľovský Ascot v klobúkoch

Kráľovský Ascot sa v strede júna zmení na najnavštevovanejšie miesto v Anglicku. Letný dostihový meeting patrí už dlhé roky k najuznávanejším na svete, a to nie len v športovej oblasti, ale aj spoločenskou úrovňou. Event plný farieb, dramatických športových výkonov, emócií, krásnych dám v klobúkoch a módnych rób. Aj to je júnový Royal Ascot.

K najočakávanejším dostihom patria King’s Stand Stakes, Golden Jubilee Stakes lákajú kone z celej Európy, ale tiež z Austrálie, Nového Zélandu, USA, Japonska, Hong Kongu a Južnej Afriky. Uznanie a šancu na večnú slávu v najmodernejšom dostihovom stánku v Anglicku sa budú snažiť získať také džokejské hviezdy, ako Lanfranco Dettori (Frankie), Johnny Murtagh či Jimmy Fortune a s nimi aj trénerské esá – Aidan O‘Brien, Alan de Royer-Dupre, Richard Hannon, Henry či Cecil.

No pravým korením tohto jedinečného dostihového festivalu sú diváci, ktorí prichádzajú do kráľovského areálu dokonale nahodení. Páni v oblekoch s neodmysliteľnými klobúkmi.
Podľa dress kódu musia byť páni počas dostihových dní Royal Ascot oblečení v čiernych, alebo sivých oblekoch s frakom a cylindrom. Dámam patrí celý areál. Oblečené v elegantných šatách, alebo kostýmoch, ktoré dopĺňajú klobúky rôznych farieb, tvarov a veľkostí.

O popularite svedčí stále sa zvyšujúci záujem dám o rôzne módne show. Jedinečnou je súťaž o najkrajší dámsky klobúk. O jej vážnosti svedčí aj účasť módnej návrhárky Isabell Kristensen, ktorá nevynechá ani jeden event. Klobúky na Royal Ascot navrhuje aj slávny anglický návrhár Philip Treacy. Dámam je venovaný aj tretí dostihový deň Gold Cup, nazývaný tiež ladies day.

Royal Ascot navštívi počas dostihového týždňa viac ako 300 000 návštevníkov, čo znamená, že sa patrí k najpopulárnejším dostihovým meetingom v Európe. Víťazom Golden Jubilee Stakes a Gold Cupu odovzdáva víťazné trofeje samotná kráľovná Alžbeta II.

Peter Fritz                          Photos: ISIFA

www.ascot.co.uk

Mohlo by sa Vám páčiť