Hľadať

Krása, tajomnosť, luxus

Oáza luxusu uprostred sýtej, udržiavanej zelene. Aj tak sa dá stručne opísať prepychová vila, ktorá je dostupná k prenájmu záujemcom na ostrove Bali. Spánok v krásnom obydlí ozvláštnenom budhistickými symbolmi a ozdobami z Orientu, si môže súčasne dopriať 14 dospelých a 4 deti. Nielen na jar, či v lete, ale dokonca i teraz v zimnom období. Počas vianočných sviatkov a Nového roka je vila už síce zarezervovaná, no od druhého januára to už neplatí.     

Luxusné obydlie so sochami, maľbami a modernými vymoženosťami nájdete v historickej dedinke Kaba Kaba, na juhozápade ostrova Bali. Pokiaľ je práve exotika tým, čo je vášmu srdcu blízke, nepremeškajte šancu pobudnúť  nejaký ten týždeň v jedinečnom prostredí. Vila bola projektovaná s úmyslom priniesť do života jej majiteľa i hostí niečo tajomné a krásne, ale tiež užitočné a praktické. Ľudia v nej často prichádzajú na iné myšlienky. Architekti, spisovatelia, či hudobníci môžu vo vile v pokoji tvoriť  a keď dostanú chuť, jednoducho  sa odreagujú plávaním, pobytom v saune, či v telocvični. Pre hostí sú tiež pripravené tenisové kurty, futbalové lopty i bicykle, ktoré sa dajú zaujímavým spôsobom využiť napríklad na jazdu popri ryžovom poli. Po športe každému dobre padne chvíľka relaxu. Blahodarné účinky má už tradične masáž alebo špeciálna miestna procedúra nazývaná „mandi lulur“.

Vila s ôsmimi priestrannými spálňami a kúpeľňami bola postavená na trojakrovom kráľovskom pozemku. Zo strešnej terasy budovy môžete obdivovať okolie a snívať s otvorenými i zatvorenými očami. Kým nad dokonale zastrihnutými trávnikmi bdejú vysoké palmy, v ligotavých jazierkach plávajú lotosové kvety. A tam kdesi v diaľke, žiari v páľave slnka more, akoby bolo posiate smaragdmi. O pohodlie hostí, vilu, 4 bazény a všetky zelené plochy sa ukážkovo stará 23 členný personál. Medzi ním sa nachádzajú komorníci, záhradníci, bezpečnostní zamestnanci i profesionálny kuchár. Svoje zručnosti vám veľmi rád predstaví. Vravíte, že by ste sa občas radi najedli aj v spoločnosti? V rezidenčnej oblasti Seminyak, približne 16 kilometrov od vily sa nachádzajú butiky, ale tiež reštaurácie s dobrým výberom pokrmov. Preto otvorte dvere a smelo vstúpte.

Mimochodom, stačí pár pozorných pohľadov a miestny kraj sa vám vryje do pamäti. Slnečné lúče pohládzajú lány ryžových polí a nad nimi ako obri týčia sa Mount Agung, Batur a Batukaru, tri veľké vulkány. Dedinku Kaba Kaba zasa krášlia starobylé kláštory. Aby ste mohli vidieť Tanah Lot, jeden z najslávnejších, čaká vás desať minút cesty autom z vily. Postupne natrafíte aj na golfové ihrisko Nirwana Bali Golf Course, obdivuhodné dielo svetového architekta Grega Normana i na zvláštnu pláž v Seseh posiatu pieskom čiernej farby. Ak váš náhodou napadne myšlienka dobre si zasurfovať, nezažeňte ju. Zistíte, že v neďalekom Echo Beach majú odvážni borci „na doskách“ pre svoj šport fantastické podmienky. Ostrov Bali a vila Kaba Kaba sú ideálnymi miestami aj pre chvíle romantiky. Viaceré zaľúbené páry  si práve tam povedali svoje „áno“. Ich svadby boli nezabudnuteľné a dojemné.

Marcel Letko                                                                    Photos: Kaba Kaba Estate Press

www.kabakabaestate.com

Mohlo by sa Vám páčiť