Hľadať

Krása v objatí kokteilov

Krása v objatí kokteilov

Zaujímavých ľudí stretnete takmer všade. Vôbec ich nemusíte hľadať len vo svete šoubiznisu, alebo medzi športovými hviezdami. Niekedy sa stačí len lepšie pozrieť, prehodiť pár slov a zistíte, že sa zhovárate s človekom, ktorý dokázal prekonať úskalia života a splniť si všetky svoje sny.

Monika Kostanová získala ocenenie „The Barmaid of the year“ a je to Slovenka. Tmavovláska by svojím zjavom pokojne mohla zápoliť na súťaži krásy a určite by sa prebojovala  medzi finalistky, ale ona bojovala úplne o inú métu, pokorila poslednú baštu mužov – barový pult a má vo vrecku napriek veľkej konkurencii tento cenný titul. Bola to jej úplne prvá súťaž a rovno aj prvé víťazstvo.
Monikin víťazný kokteil sa volá Bulls de la Passion, je sladko vášnivý a svieži zároveň.
Monika, aktuálne Salzburčanka, je pôvodom zo Slovenska. Narodila sa v Šuranoch, ale keď  mala rok, presťahovali  sa s rodičmi do Bratislavy. Momentálne pracuje vo farbách Red Bullu v známom Hangári 7, ktorý patrí známemu „nápojovému milionárovi“ Dietrichovi Mateschitzovi, ako jeden z „anjelov“ v May Day bare .

Kam ju dlhé nohy viedli?

Vyštudovala strednú hotelovú školu a svoje skúsenosti v kreovaní drinkov zbierala niekoľko rokov na zámorských lodiach. Spočiatku pracovala ako servírka, ale prepracovala sa za barový pult. „Svoj prvý koktail som namiešala na luxusnej výletnej lodi spoločnosti Crystal Cruises, ktorá sa ako jedna z mála radí medzi šesťhviezdičkové. Bolo to asi pred piatimi rokmi“, vraví krásna Slovenka.
Monika z kokteilov preferuje osviežujúce Mojito, ale rada má predovšetkým suché biele rakúske a slovenské vína. Dnes je členkou   tímu pôvabných anjelov. Je jedno či na šírom mori alebo v bare priamo pod oblakmi, údajne jej jahodové Daiquiri je priam úžasné. To je zároveň pozvánka do rakúskeho Hangáru 7.

Návštevníka „vtiahne“ priamo do atmosféry letiska to, že cez sklenú podlahu vidno celú flotilu z vtáčej perspektívy, letisko je živý organizmus a silno pulzuje. Návštevník vychutnáva po dúškoch svoj kokteil, priamo namixovaný majsterkou majstrov Monikou a pred očami má ohromujúci pohľad. Monika si prácu pochvaľuje: „V Salzburgu pracujem takmer rok. Pôvodne som sem prišla iba na pár mesiacov, keďže v našom Skybare máme koncept, podľa ktorého sa sem prídu podeliť o svoje schopnosti a skúsenosti barmanky z rôznych krajín po dobu troch až štyroch mesiacov. Tým sa Skybar stáva veľmi zaujímavým a rôznorodým a stále prekvapujúcim miestom. Zaujímavý je v neposlednej rade aj svojim dizajnom. Keď vstúpite na sklenenú podlahu a pod vami sa nachádzajú lietadlá a vrtulníky zo „stajne“ Red Bullu, môže sa vám ľahko zatočiť hlava a to výnimočne ešte pred ochutnaním môjho koktailu. Je to miesto, kde som sa od začiatku cítila výborne. Už po mesiaci práce v tomto bare som dostala ponuku ostať pracovať v Hangári v oveľa väčšom a rôznorodejšom May Day bare, kde pracujem doteraz“.

Rovno na letisko v Salzburgu je to z Bratislavy presne 375 kilometrov. Vyznávači kokteilovej kultúry si tu radi užívajú nielen jedinečnú atmosféru pod strechou Hangáru 7 , ale aj mimoriadne širokú ponuku rôznych kokteilových variantov z celého sveta.“

Servis ako v siedmom nebi

Vitajte na palube, pilotné uniformy a v nich oblečené šarmantné „pozemné“ letušky, ktoré si razia cestu s drinkami, čo priam vyrážajú dych. Napriek tomu sa o pasažierov salzburského letiska netreba nijako báť, všetko je, ako má byť, to je nový štýl v bare v Hangari 7. Vnútorná „kulinárska cestovná linka“. Aj tu sa cítite ako v oblakoch, máte dokonalý palubný servis. Kulinárske lahôdky sú servírované v boxoch, aké sa používajú na katering v lietadle. Drinky vám naservíruje Monika Kostanová, Bar lady 2008.

Paťa Madajová                  

Photos: Monika Kostanová Archive, ISIFA

www.hangar7.com

Mohlo by sa Vám páčiť