Hľadať

Krásna Katarína onedlho na Slovensku

Je krásna a slávna. Americké médiá a firmy sa bijú o jej priazeň. Je to hviezda Hollywoodu alebo vychytená režisérka? Je to Slovenka, ktorá za veľkou mlákou dosiahla mimoriadny úspech, či už ako modelka, herečka alebo vizážistka hviezd. Som rád, že Katarinu Van Derham onedlho budeme môcť privítať v Bratislave, kde sa zhostí úlohy porotkyne súťaže Face of the Year.

Katarína, ako sa vám podarilo dostať do poroty súťaže Face of the Year?
Janka Jankovičová, ktorá stojí za jej organizáciou, si našla na mňa kontakt a oslovila ma, či by som neprijala úlohu porotkyne. Samozrejme, že som ju kontaktovala. Po vzhliadnutí záznamov z minuloročnej súťaže, som túto úlohu prijala. A ako na mňa prišla? To sa musíte spýtať jej.

Čo si myslíte o podobných súťažiach? Dokážu naozaj dievčatám pomôcť, alebo predstavujú len určitý odrazový mostík a všetko potom záleží na osobnosti dievčat?
Súťaže, akou je aj Face of the Year, vám otvoria dvere, ale potom už všetko stojí na osobnostnom profile. Dievčatá musia poznať svoj CIEĽ a mali by byť majiteľkami vysokého SEBAVEDOMIA. Len vtedy dokážu uspieť. Nezáleží na tom aké sú pekné, ale aké sú dravé.

Podľa mňa slovenské a české dievčatá už zožali mnohé úspechy (vy ste toho príkladom). Ktoré vlastnosti našich dievčat dokážu fascinovať zahraničné agentúry?
Zahraničné agentúry si na nás okrem krásy vážia ten fakt, že dokážeme tvrdo pracovať a sme veľmi zodpovedné. Napríklad, tu v LA veľa modeliek cez víkendy navštevuje nočné kluby. Na druhý deň prídu na fotenie nepripravené a ešte aj zaspia. Slovenské a české dievčatá predstavujú pravý opak. Pokiaľ nás čaká na druhý deň fotenie, ideme včas spať, aby sme na fotení nevyzerali unavene a prezentovali sa dobrou náladou.

Čo očakávate od súťaže Face of the Year?
Od Face of the Year očakávam veľa. Hlavne kvalitnú show a dobru zábavu. V USA som už viackrát bola členkou poroty na rôznych súťažiach krásy. Môžem však povedať, že im chýbala profesionalita. V roku 2004 som sa zúčastnila súťaže Miss Hawaiian Tropic, kde som reprezentovala Slovensko ako Miss Slovakia. Vtedy som nedokázala pochopiť, ako mohla porota vybrať víťazku, keď bola jedna z najslabších. Všetko som pochopila až vtedy, keď som o 10 rokov neskôr zasadla do poroty tej istej súťaže. Členovia poroty svoju úlohu nebrali vážne, na dievčatách sa viac menej smiali. Na konci súťaže si vytipovali víťazku. Verím, že na Slovensku prežijem len pozitívne zážitky.

Peter Fritz                                       Photos: Katarina Van Derham Archive

http://katarinavanderham.com

Mohlo by sa Vám páčiť