Hľadať

Kto príde na záhadu hľuzoviek?

Odhaľte tajomstvo neopísateľnej chute hľuzoviek vo FOU ZOO. Tento gastro unikát dostáva najčastejšie prívlastky ako rafinovaná, dráždivá, zemitá, sexi, prenikavá, podmanivá, flirtujúca, intenzívna a chuť sa opisuje ako kombinácia čokolády, levandule a vône mokrej jesennej dreviny…

Zvýrazňuje chute, vzbudzuje zmysly a niektorí jej pripisujú afrodiziakálne účinky. Ospevujú ju básnici aj kuchári a všetci sa zhodnú na tom, že jej chuť a vôňa sú skrátka neopísateľné. Jediné čo sa dá poradiť, je obohatiť vlastné chuťové poháriky o tento jedinečný zážitok. A nie je lepšia príležitosť ako jesenný event „Mystérium Trufflé“ vo FOU ZOO.

Ako predjedlo sa bude podávať fúzia hľuzoviek a lososového sashimi so sladkými tónmi saiko miso pasty harmonizovanej yuzu kôrou. Druhý starter je rovnako tajomný ako samotná hľuzovka. Jeho názov je Jedlá záhradka, ktorou šéfkuchár vzdáva hold Zemi, matke hľuzoviek a iných delikates. Pokračovať budeme Stilton gyozami s hľuzovkovým nádychom, sprevádzanými sladkými tónmi topinamburu, zlatej repy a jeruzalemského artičoku, jemne doladenými kyselkavou tosazu omáčkou. Hlavný chod tvorí kombinácia oceánu a zeme, kde vodu reprezentuje nevšedná ryba Kambla na spôsob sous vide a zem podmanivé hubové pyré s čiernymi hľuzovkami, dekorované cibuľkou a trebuľkou. Ako dezert na nás čaká v jesennom nádychu pestrofarebné hľuzovkové marsmallow na ibištekovom prachu, v sprievode pistáciového sponge koláčiku s kumquatovým sorbetom, preliate créme anglaise.

V prípade potreby je menu k dispozícii aj v bezlepkovom variante.

Pokiaľ ste si povedali, že vy tú chuť hľuzoviek dokážete opísať lepšie  nezabudnite na čo najskoršiu rezerváciu, pretože podobné akcie bývajú vo FOU ZOO beznádejne vypredané.

Mystérium Trufflé
16. 10. – 18. 10. 2013 od 18.00
Cena je 89 Eur pre osobu

Words & Photos: Fou Zoo

http://www.fouzoo.sk/

http://www.facebook.com/FOUZOO

Mohlo by sa Vám páčiť