Hľadať

Kuchyňa od Bentley

Kuchyňa od Bentley

Automobily Bentley patria k luxusným technickým potešeniam, ktoré dokážu zvýšiť tep najmä mužom. Predstavte si, že tentoraz prišla automobilka Bentley s niečím pre ženy – s modernou  kuchyňou.

 

Príťažlivým bonbónikom rady Bentley Home na „Salone Internazionale del Mobile“ 2018 v Miláne bude určite nová kuchyňa Buxton, ktorá predstavuje ideálne riešenie pre moderné rodiny. Pochádza z pera architekta Carla Colomba a môže sa pochváliť vylepšeným novým prostredím, vynikajúcou kvalitou materiálov a rafinovanými povrchmi, kde sa snúbi DNA popredného luxusného britského výrobcu automobilov.

Kuchyňu Buxton definuje lineárny dizajn, ktorý je vylepšený nádherným a bohatým prevedením. Stredový ostrov kuchyne ponúka nádhernú mramorovú dosku, ktorá sa vyznačuje elegantnou obvodovou drážkou. Dynamický povrch vytvára efekt pohybu, zatiaľ čo manuálne posuvné panely vytvárajú elegantný „snack-top“ a súčasne odhaľujú oceľovo-sivý podhľad a hi-tech modul na varenie. Sofistikovanosť a čistotu tvarov zdôrazňujú čisté línie bez akýchkoľvek držadiel.


Nová kuchyňa Bentley Home prináša aj zaujímavé úložné priestory, ktoré ponúkajú skvelý  kontrast lesklých plôch s dymovými sklenými dvierkami. Elegancia v kombinácii s luxusným a moderným dizajnom sú charakteristickými znakmi kolekcie Bentley Home na výstave „Salone Internazionale del Mobile“.

Návrh kolekcie sa zameriava na proporcie a tvar, pričom vymedzuje pojmy, ktoré sú vo svojom objeme vyvážené a racionálne, avšak bohaté na detaily. Nové vzory a geometriu zdôrazňujú kovové detaily –  inšpirované interiérom nového modelu Bentley Continental GT, ako to možno vidieť pri novej pohovke Bampton, ktorej siluetu zvýrazňuje kovový profil.


Štýl Bentley sa odráža aj vo výbere materiálov. Smrekové drevo s teplými odtieňmi a tmavými žilami je zručne modelované tak, aby vyzdobilo pohovku a rám sedadiel. Takisto sa tu možno zaznamenať kombináciu kože v prípade jedálenského stola či konferenčého stolíka.

Čalúnenie pozostáva z mäkkých zamatových, hodvábnych a bavlnených tkanín. Rovnako atraktívne je aj využitie vysoko výkonnej Alcantary s jemnými farebnými vzormi  v pastelových odtieňoch. Odtiene sivej v kombinácii s prirodzenými odtieňmi sa využívajú na jasné definovanie kolekcie, ktorá má osobitý súčasný charakter.

Bentley Press / Peter Fritz
Fotografie: Bentley Press

 

www.bentleymotors.com

 

Mohlo by sa Vám páčiť