Hľadať

Kylie Minogue je žena roka

Kylie Minogue je žena roka

Podľa anglického magazínu Glamour, je Kylie Minogue televíznou osobnosťou roka. Na britských ostrovoch sa každoročne udeľuje prestížne ocenenie „Ženy roka“, o ktoré sa uchádza množstvo osobností v rôznych oblastiach shovbusinessu. Austrálska speváčka tento rok zažiarila v plnej kráse.

V spoločnosti mnohých hviez, medzi ktorými nechýbali Katy Perry, Jane Goldman, Lily Allen, Kate Moss či Kate Beckinsale, rozdávali minulý týždeň v anglickom Londýne ocenenia Women of the year. Najžiarivejšou osobnosťou sa stala Austrálčanka Kylie Minogue, ktorá sa po rokoch neistoty vrátila na výslnie.

Kylie sa uviedla na hudobnej scéne v druhej polovici osemdesiatych rokov, keď zabodovala s hitom Locomotion. Od tohto okamžiku sa jej hviezda rozžiarila naplno. Nasledovali mnohé ďalšie skladby, ktoré len zvýšili jej prestíž a priniesli jej titul najúspešnejšej austrálskej speváčky všetkých čias. Patrí tiež k ženám, ktorých hity sa najčastejšie hrajú v britských rádiách.
Zaujímavé je, že jej kariéru odštartovalo účinkovanie v televízii – Skyways, The Sullivans. Herectvo jej zachutilo natoľko, že v sedemnástich opustila školu a začala sa venovať herectvu. Potom nasledoval prestup do hudobnej brandže. O jej úspechoch, hitoch bolo napísaných nespočetné množstvo článkov, takže možno je dôležité uviesť len fakt, že spolupráca s londýnskymi producentmi Stock, Aitken a Waterman ju katapultovala do výšin pop music. Veď v rýchlom slede nasledovali hity „Je ne sais pas Pourquoi“ či duet s karajanom Jasonom Donovanom – Especially for you.

A to bol len začiatok kariéry. K šťastným okamžikom pridávala ďalšie, napríklad podnikateľský úspech so svojou vlastnou značkou spodnej bielizne „Love Kylie“. V roku 2005 prišiel ale šok v podobe hrôzostrašnej správy – Kylie diagnostikovali rakovinu prsníka v počiatočnej fáze. Táto ambiciózna žena však porazila aj túto prekážku a po mesiacoch liečby sa opäť postavila na pódiá.

Jej úspech pokračuje ďalej, čo naznačuje aj opätovný návrat na popredné priečky v hudobnom svete či v podnikaní.

NIPOS                  Photos: ISIFA

www.kylie.com

Mohlo by sa Vám páčiť